Microsoft Yeni Windows 10 Mobile Ön İzleme Sürümü Yayınladı

Microsoft Yeni Windows 10 Mobile Ön İzleme Sürümü Yayınladı

Xbox, Evrensel Ofis Uygulamaları ve Windows Mağazasını mobil cihazlar için güncelleyen Microsoft Windows 10 Mobile 10080 sürümü, telefonları bambaşka bir hale getiriyor.

Evrensel uygulamalar maratonuna Office ile başlayacağını daha önceden duyuran Microsoft, yeni Windows 10 Mobile 10080 sürümüyle mobil cihazlarda çok şey değiştiriyor.

Bundan önceki 10051 sürümünde 35 cihaza destek veren Windows 10 Mobile yeni güncellemeyle cihaz sayısını da genişletiyor. Lumia 930/Lumia Icon, Lumia 640 ve 640XL ile beraber HTC One (M8) Windows yeni gelen güncellemeden faydalanabiliyorlar.

Windows Mağazası, Music ve Video uygulamalarının yanı sıra Office Evrensel uygulamalarını tamamen yenileyen Windows 10 Mobile 10080 sürümü, Xbox ve PC platform geçiş arayüzünü ve bazı çapraz platform uygulamalarını da bu güncellemeyle yeniliyor.

Windows 10 Mobile 10080’nin yenilikleri şöyle sıralanıyor:

-Xbox için oyun içi hareketler, gelişme raporları, arkadaş listeleri ve mesajlar DVR klip izleme modülleri yenilendi.

-Müzik uygulaması koleksiyonda bulunan tüm parçaların dinlenebilmesine artık olanak tanıyor, OneDrive bulut erişim getirildi.

-Video uygulaması artık .mkv dosyaları da oynatabiliyor, Xbox video mağazasından indirilen ya da satın alınan formatlar destekleniyor. Artık PC ya da Xbox’ta izlemeye başladığınız bir filmi cep telefonlarından da takip etmek mümkün kılınıyor.

-Camera uygulamasını varsayılan uygulama yapmak için Ayarlar/Sistem/Resimler ve Kamera menüsü eklendi.

Yenilenen Windows mağazası görüntülerini galerimizden izleyebilirsiniz.

 Windows 10'un Sürümleri Resmi Olarak Açıklandı

Hangi Windows 10 Bize Uygun? Hangisi Bedava, Hangisi Değil? İşte Cevaplar

YORUMLAR