Microsoft Yönetiminden Ayrılan Steve Ballmer Yeni Projelere Odaklanacak

Microsoft Yönetiminden Ayrılan Steve Ballmer Yeni Projelere Odaklanacak

Microsoft'ta ki CEO görevini 6 ay önce duygusal bir veda konuşmasıyla bırakan Steve Ballmer, bu hafta yönetim kuruluyla da bağlarını kopartacağını açıkladı. Bill Gates sonrası devraldığı görevi yürüttüğü uzunca bir dönem sonucu istediği başarıyı elde edemeyen Ballmer ile Microsoft uzunca bir süre piyasadaki itibarını kaybetme tehlikesiyle karşılaştı.

Nokia'nın satın alınmasıyla artış gösteren Windows Phone atılımı o dönemler birçok otorite tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Günümüzde hala Windows Phone hakkında düşünceler ikiye ayrılmış durumda. Öte yandan uzun zamandır yerinde sayan Microsoft şirketinin tüm yükünü üstlenen Steve Ballmer'ın biriken problemlerle yüzleşen günah keçisi olduğu düşünülüyor.

Microsoft ile senelerdir süren birlikteliği bitiren Ballmer'ın yeni hedefleri arasında sahibi olduğu NBA takımı Los Angeles Clippers'a ağırlık vermek var. Ayrılırken basına olumlu mesajlar ileten tecrübeli yönetici, şu an bile Microsoft'ta en çok hissesi olan kişi olduğunu ve şirkete sonuna kadar güvendiğini vurguladı. Kuruluşundan bu yana Microsoft bünyesi altında çalışan Ballmer'ın şirketle olan bağı uzaktan da olsa süreceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR