Microsoft'a Göre Cortana, Siri'den Daha İyi Bir Kız Arkadaş

Microsoft'a Göre Cortana, Siri'den Daha İyi Bir Kız Arkadaş

Microsoft'un Windows Mobil Lumia 635 telefonlar için hazırladığı Cortana reklamı, sevgililer gününde ses getirdi. Reklamda Siri'den ayrılan bir adamın Cortana’ya ne kadar bağlandığı anlatılıyor.

Pek bu durum teknik olarak doğruluk payı taşıyor mu? Cortana gerçekten Siri’den iyi mi? Aslında bu, kullanıcıların ihtiyaçlarına ne kadar cevap verebildikleri ile ilgili olarak değişkenlik gösteren, görece cevaplar alabileceğimiz bir soru. Ama her erkeğin rüyasının mükemmel bir ilişki olduğunu savunan Microsoft'a göre Cortana bu konuda kullanıcıların kalbini kazanabilecek her özelliğe sahip. 

Microsoft Lumia 635 reklamında konuşan kullanıcı, Siri'nin kendisini eski kız arkadaşlarında daha iyi anlamadığını, konuştuklarını zor kavradığından dem vuruyor. Cortana'yı yeni kız arkadaşı olarak tanıtan genç adam, cüzdanını evde unuttuğunda bile Cortana'nın bunu kendisine hatırlatabildiğinden bahsediyor. Cortana ile beraber geçirdiği her dakika kendini 'daha iyi' hissettiğini anlatan kullanıcı, onunla hiçbir zaman yolunu kaybetmediğini, randevularını aksatmadığını da anlatıyor.

Microsoft cinsiyet ayırımı şüphesi yaratmamak için reklamın aynısından bir de kadın kullanıcılar için olanını da çekmiş. Temelde erkek kullanıcı ile kadın kullanıcı aynı şeyleri söyleseler de, vurgulamalar Cortana'yı ön plana taşıyor.

Erkek kullanıcının çektiği reklamın teması 'ayrılık'. Kadın kullanıcının teması ise 'yeni aşık'. Her iki reklamı da aşağıda paylaşıyoruz.

Kişisel Asistan Cortana ile Tanışın

Cortana, 8 Dünya Kupası Sonucu Tahmin Etti

Clippy Cortana ile Beraber Office'e Geri Dönüyor

YORUMLAR