Microsoft'a Göre Macbook'lardan Surface'e Geçiş Hızlandı

Microsoft'a Göre Macbook'lardan Surface'e Geçiş Hızlandı

Microsoft son zamanlarda Surface reklamlarıyla Mac kullanıcılarını hedef alan bir pazarlama stratejisi yürütüyor. Son çıkan verilerde teknoloji devini çok mutlu etmiş olacak ki, şimdi de Macbook kullanıcılarının Surface'e geçişinin hızlandığını iddia ediyorlar. 

Yazılım devi Microsoft, Surface Pro 4'ün başarısının sarhoşluğunu hala yaşıyor gibi görünüyor. Black Friday günlerinde yaptıkları yoğun satışları "Surface'in bugüne kadar satış yaptığı en iyi ay" olarak nitelendiren yetkililer, Macbook kullanıcılarının Surface'e geçişinin her zamankinden daha fazla olduğunu söylüyorlar. Şirket resmi satış raporlarını paylaşmasa da, Surface'in başarılı olduğu bir gerçek. 

Microsoft'un argümanı yeni Macbook Pro'nun hayal kırıklığı görüşüne dayanıyor. Yaptıkları pazar araştırmasına ve kullanıcıların yorumlarına göre bu iddiayı dile getiriyorlar. Surface'in Macbook'a göre insanlara daha cazip geldiğini yineleyen yetkililer, "Macbook için yürüttüğümüz kampanya şimdiye kadar gördüğümüz en iyi satış rakamlarını almamızı sağladı" düşüncesinde birleşiyorlar. 

Tüm bu iddiaları bir yana bırakırsak, yüzeysel satışların ardından Microsoft, performans tabanlı yeni Surface Book'ların kullanım alanını genişletiyor. Şu anda en güçlü Surface Book'lar Avustralya ve Yeni Zelanda'da bulunuyor. Önümüzdeki çeyrekte şirket, Avusturya, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, İsviçre ve İngiltere'ye kadar ulaşmayı hedefliyor. Bakalım All-in-One PC (hepsi bir yerde) furyası ABD dışında hangi ülkelerde büyük başarı sağlayacak. 

Microsoft Surface Pro 5'in Özellikleri Sızdırıldı

Microsoft, Telefon Dolandırıcılarına Karşı Windows Kullanıcılarını Uyardı

YORUMLAR