Microsoft’ta 2012’yi Şekillendiren Beş Olay

Yazılım devi; Windows 8’i çıkardı, uzun süreli ortaklarıyla rekabete giren bir tablet bilgisayar üretti, Windows’un çıkışından sadece haftalar sonra üst yöneticilerinden birinin çıktığını gördü. 2012, Microsoft'un kurumsal tarihinde en büyük geçişin işare

Microsoft’ta 2012’yi Şekillendiren Beş Olay

Yazılım devi; Windows 8’i çıkardı, uzun süreli ortaklarıyla rekabete giren bir tablet bilgisayar üretti, Windows’un çıkışından sadece haftalar sonra üst yöneticilerinden birinin çıktığını gördü.

2012, Microsoft'un kurumsal tarihinde en büyük geçişin işaretlendiği yıl olabilir. Bu belirti, Windows 95’in ilk kullanıcıları olan ve 2012’nin başında kurucu Bill Gates’in emekli olması ile şirketteki değişimden memnun olmayan Microsoft takipçilerinden tepki alabilir.

Fakat 2012, Microsoft’un tek başına, işini yazılım merkezli yapmanın teknolojinin gelişen dünyasında hayatta kalmak için yeterli olmadığına karar verdiği bir yıl oldu.

Şimdi Microsoft CEO’su Steve Ballmer, her fırsatta Microsoft’un bir “Cihazlar ve Hizmetler Şirketi” olduğunu tekrarlıyor. Şirket, yarattığı web depolama alanı SkyDrive gibi yeni hizmetlerden yararlanmak adına adımlar atıyor ve Microsoft Surface tablet bilgisayar gibi cihazlar üretiyor.

İşte Microsoft’un 2012 yılını şekillendiren beş anahtar olay:

  1. Microsoft’ta 2012’yi Şekillendiren Beş Olay
  2. Windows 8
  3. Microsoft Surface’ın Çıkışı
  4. Steven Sinofsky’nin Ayrılışı
  5. Windows Phone 8
  6. Office: Çevrimiçi Kuşatma

YORUMLAR