Microsoft'tan Açıklama: 'Apple Bizi Taklit Ediyor'

Microsoft'tan Açıklama: 'Apple Bizi Taklit Ediyor'

Teknolojinin iki devi Microsoft ve Apple için Mayıs ve Haziran ayları çok yoğun geçti. Zira iki şirket de yeni nesil cihazlarını teknoloji dünyasına kazandırmakla meşguldüler. Bu yeni nesil cihazlar arasında yer alan, ikisi bir arada cihazlar olarak adlandırılan Surface ve iPad Pro serileri iki büyük şirket arasında ipleri gerdi. Microsoft kanadından yapılan açıklamada Apple, Microsoft’u taklit etmekle itham edildi.

Microsoft, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen ve bu yüzden ikisi bir arada cihazlar olarak adlandırılan Surface serisini başlattığında Apple, bu ürünlerle alay etmiş ve bu piyasada yer almayacağını net olarak belli etmişti. Ancak daha sonra rüzgar tersine esti ve Apple iPad Pro serisiyle bu alana yatırım yapmaya başladı.

İşte tam bu noktada Microsoft Surface Genel Müdürü Ryan Gavin, Apple’ın kendi donanımlarını taklit ettiğini ileri sürdü. Gavin’e göre Apple’ın iPad Pro serisi donanımları tamamen Microsoft'un fikirleri üzerine kurulu.

Bu konuyla alakalı bir röportajında Gavin şu sözleri sarf etti: “Düşünün biz Apple’ı sürekli taklit ediyor olsaydık Surface Pro ve Surface Book nasıl üretilirdi? Biz kendi fikrimizi ortaya koyarak ürünlerimizi mükemmelleştirme çabasındayız. Yıllardır ikisi bir arada kategorisinde ürünler ortaya koyuyoruz. Ancak başta Surface serisine şüpheyle yaklaşanlar ve hatta alay edenler şimdi bizim izimizi takip ediyor. iPad Pro serisi bunun en somut örneği.”

Gavin’in bu sözleri biraz ağır olarak yorumlanabilir ancak doğruluk payı da yok değil. Zira Microsoft orijinal Surface modelini 2012 yılında çıkardığında Apple CEO’su Tim Cook Microsoft’un bu ürününe bir buzdolabı ve tost makinası karışımı diyerek alay etmişti. Ancak daha sonra Apple iPad Pro ile bu piyasaya yatırım yapmak için kolları sıvarken günün sonunda Microsoft’u Surface Pen kalemine kadar taklit etti.

Google , Apple'ı Bir Kez Daha Birincilikten Alaşağı Etti

Samsung, Apple'a Öyle Bir Darbe Vurmaya Hazırlanıyor ki!

YORUMLAR