Microsoft'tan Amiral Gemilerini Korkutacak Bir Telefon Geliyor

Microsoft'tan Amiral Gemilerini Korkutacak Bir Telefon Geliyor

Microsoft'un üzerinde çalıştığı yeni ve oldukça iddialı telefonu grafik özellikleri test yazılımı GFXBench veri tabanında ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Windows 10'lu Lumia 950 ve Lumia 950 XL telefonlarını global pazara sokan Microsoft, bu sefer daha iddialı bir telefon üzerinde çalışıyor. Bilinen tüm platformlar için grafik işlemci benchmakt testleri yapan GFXBench'in veri tabanından sızan bilgilere göre Microsoft bünyesinde Qualcomm Snapdragon 820 işlemci yer aldığı bir telefonu geliştiriyor. Telefonun sahip olduğu özellikler ise şu an piyasada olan amiral gemilerinin gözünü bir hayli korkutabilir.

Snapdragon 820'den gücünü alan telefon 6 inç'lik ekranıyla 1440x2560 piksel çözünürlüğe sahip. Cihaz 4 çekirdekli ve 2.2 GHz gücünde olacak. Cihazın diğer özellikleri arasında ise Adreno 530 grafik işlemci, 20MP arka ve 12 MP ön kamera, 64 GB dahili hafıza ve 1.5 GB RAM yer alıyor. RAM bilgisi henüz kesin değil ancak gelen bilgi doğruysa bu telefonda neden bu kadar az RAM tercih edileceği büyük bir tartışma konusu olabilir. 

GFXBench veri tabanından sızan bilgilerin tablosu

Microsoft'un geliştirdiği bu telefonun ismi henüz belli değil. Microsoft'un geliştirdiği bu telefonun daha önce size duyurduğumuz telefon olan HP Falcon'a büyük oranda benzediği söylenebilir.

HP'den Snapdragon 820 İşlemcili Amiral Gemisi Geliyor

Microsoft Lumia 850'ye Ait Olduğu Söylenen Bazı Fotoğraf Sızdırıldı

YORUMLAR