Microsoft'tan Batarya Sorununa İlginç Çözüm

Microsoft'tan Batarya Sorununa İlginç Çözüm

Akıllı telefonlarımızdaki batarya sorununa bir türlü çözüm bulamadık. Hatta kendimizi geçelim, teknoloji sektörünün bile bulduğu çözümler çoğu zaman pek bir işe yaramıyor. Fakat bu sefer, Microsoft'un farklı bir teorisi var.

Microsoft bugün, akıllı telefonlarda şarj bitme sorununa yönelik ilginç bir çözüm ile gündeme geldi. Firma yetkilileri, şu aralar akıllı telefon kullanıcılarının, telefon kullanırken parmaklarıyla ekranın bir kısmını kapatmasını inceliyor. Bu olayın, telefonun şarj ömrünü uzattığı düşünülüyor.

Özellikle Facebook'ta ya da diğer sosyal medya uygulamalarında gezerken parmağımızla ekranın bir bölmesini kapatmamız, aslında bizim yararımızaymış. Microsoft, bu şekilde kullanılan telefonların %5 ile %22 arasında daha fazla şarj tuttuğunu söylüyor.

Microsoft, bu konu için 10 kullanıcının telefon kullanma şeklini incelemiş ve ortalama olarak ekranın 'inin kapatıldığını görmüş. Yine ortalama olarak ise 'lik bir şarj tutulduğu belirlenmiş. 

Bu duruma FingerShadow ismini veren Microsoft, henüz bu konuyla ilgili bir hamle yapmadı. İlerlediğimiz zamanlarda konuyla ilgili ne gibi detaylar vereceğini de henüz bilmiyoruz; fakat bu şekilde çalışmaların olması, Microsoft'un bu konuya el atacağını gösteriyor.

Microsoft Bing'den Vazgeçmiyor

Microsoft OneDrive Limitini Yükseltiyor

YORUMLAR