Microsoft'tan En Büyük Xbox One Güncellemesi Geliyor

Microsoft'tan En Büyük Xbox One Güncellemesi Geliyor

E3 2016 yaklaşırken birçok firma da büyük adımlar atmaya devam ediyor. Bu adımların en büyüğünü ise görünüşe göre 3 senedir Xbox One kullanıcı arayüzüyle uğraşan Microsoft atıyor.

Hepimizin de bildiği gibi bu senenin en büyük duyurularından biri, Microsoft'un Xbox One üzerinden PC ile olan entegrasyonuydu. Henüz tam anlamıyla konunun ne olacağı bilinmese de, konsol camiası içerisinde böyle bir hareket herkesi şaşırtmıştı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de Microsoft, Xbox One'ın Windows 10 ile olan entegrasyonunda gelişmeler yapmaya ve Xbox One'a Cortana desteği getirmeye hazırlanıyor. Tabii ki durum sadece bunlardan da ibaret değil.

Cortana Xbox One'a Geliyor

Ses tanıma konusunda zaten kendini kabul ettirmiş olan Xbox One için Microsoft konuyu bir üst seviyeye taşımakta kararlı. Açıklananlara göre önümüzdeki haftalarda Cortana Xbox One'a gelecek ve aynı diğer Windows 10 cihazlarında olduğu gibi sağlıklı ve temiz bir performans sergileyecek. Tabii ki de Cortana Kinect ve kulaklıklar sayesinde çalışacak ve Cortana sayesinde Xbox One ses komutları daha da düzenli bir hal alacak.

Artırılmış Windows 10 Entegrasyonu

Yeni güncellemede Xbox One, Windows 10 yüklü PC'lerde daha sağlıklı bir performans sergileyecek. Bunun yanı sıra, PC üzerinde Xbox uygulamaları da Xbox içerikleriyle oynamamıza, paylaşmamıza ve hatta editlememize bile izin verecek. Bu sayede Xbox Live'a Xbox uygulamaları aracılığıyla yüklemeler yapabileceğiz.

Açıklanan bilgilere göre tüm bu paylaşımlar 60 fps olacak ve sosyal medyadan paylaşmak daha rahat bir hal alacak. Aynı zamanda yeni güncelleme arkadaş bulmayı da kolaylaştıracak.

Xbox One ve Windows Ortak Depolama

Oyuncuların en çok ilgisini çeken özelliklerden biri de PC ve Xbox One oyunlarını aynı ekranda görebilmek oldu. Microsoft'un söylediklerine göre oyuncuların sevdiği PC oyunları Xbox Live ekranında da görünecek. Aynı zamanda oyunların kapladığı alanların da ortak olarak kullanılabilecek olması, oyuncuları birçok dertten kurtaracak.

Bakalım Xbox One ve PlayStation 4 arasındaki bu soğuş savaş Microsoft'un bu hareketiyle nasıl bir yön kazanacak. Microsoft'un büyük güncellemesi ilerleyen haftalarda bizlerle olacak.

Hitman: Absolution Xbox One'a Geliyor

Warcraft Filmiyle Oyununun Benzerlikleri Karşısında Şok Oldular

Uluslararası Uzay İstasyonuna 3B Seyahat Edin

YORUMLAR