Microsoft’tan, iOS Skype Uygulamasını Test Eden +18 Program

Microsoft’tan, iOS Skype Uygulamasını Test Eden +18 Program

Microsoft, iOS için güncellenen Skype uygulamasının kullanıcılar tarafından test edilebilmesini sağlayan bir programı hazırladığını duyurdu. Program uygulamayı indirmeden kullanıcılara iOS üzerinde nasıl bir performans alabileceklerini gösterecek. 

Bu programı kullanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra geçerli bir e-posta adresi, Skype ya da Microsoft hesabı da gerekli. Tüm bu hesaplara sahip olanlar bir de gizlilik anlaşmasını kabul etmek zorunda. 

Bu detayların yanı sıra kullanıcılardan; isim, adres, doğum tarihi vb. gibi standart bilgiler de isteniyor. Uygulamanın test aşamasında gerekli olan diğer ufak tefek bilgiler Microsoft'un sayfalarında listelenmiş. 

Her şey bununla da bitmiyor. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra iOS Skype uygulamasını test etmek için onaylanmayı bekliyorsunuz. Bu onaydan sonra Skype'ın güncellenmiş uygulamasını test etmeniz mümkün oluyor.

Daha çıkmadan uygulamaların teste açılması teknoloji şirketlerinin pek başvurduğu bir yöntem değil. Ancak Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar da bazı uygulamalarını bu şekilde yayınlanmadan test ettirmişlerdi. Öte yandan uygulamaların eş zamanlı olarak kullnıcılar tarafından denenerek geri dönüşler almak, yazılımın geliştirilmesi ve en iyileştirilmesi için oldukça geçerli bir metot.

Skype'ın yenilenen ara yüzü ve telefon numaraları ile kullanıcıların otomatik olarak eşleştirilmesi, sohbet seçici gibi birçok yenilik Skype iOS'ta yer alacak. Aramaların daha kolay yapılabilmesi için ara yüzün hemen üzerine bir video başlat düğmesi ve telefon numarası giriş yeri de yerleştirilmiş, böylelikle hemen istenen numarayla konuşma gerçekleştirilebiliyor ve rehberde dolaşmanız gerekmiyor. 

Skype Her Yerde Sizinle

Skype'ta Arkadaşlarınızı Kolayca Bulun

Yararlı Skype İpuçları

Skype'ın Renkli Stockholm Ofisi

YORUMLAR