Microsoft'tan Taşınabilir Batarya Geliyor

Microsoft'tan Taşınabilir Batarya Geliyor

Yazılım devi Microsoft, bir taraftan Windows 10 sürümleri ve yeni Office üstünde çalışırken, bir taraftan da donanım işine bakıyor. Lumia ile akıllı telefon pazarında olan şirket, başta kendi mobil cihazlarında kullanılması amacıyla farklı kapasitelerde taşınabilir batarya satışa çıkaracak.

İşlemciler ne kadar verimli olursa olsun, geleneksel pil teknolojisinin sunduğu enerji kapasitesi, hayatımızın her alanına giren mobil cihazlarımız için yetersiz kalmakta. Son yıllarda her ne kadar hızlı şarj özellikli telefonlar çıksa da, taşınabilir bataryaların yükseliş trendini engelleyemiyor. Bu bağlamda, 5200 mAh, 9000 mAh ve 12000 mAh'lık 3 farklı kapasitede taşınabilir batarya geliştiren firma önümüzdeki günlerde, akıllı cihazlarının satıldığı her ülkede bu bataryaları satışa çıkaracak. Fiyat olarak ise 5200'lük model için 35 Dolar, 9000 mAh 45 Dolar ve 12000'lik model için ise 55 Dolar fiyat bekleniyor.

Son haftalarda Asus'tan da taşınabilir bataryalar görmemiz, bu trendin giderek yükseldiğini gösteriyor. Başta Çinli üreticilerin ürünleri olmak üzere, piyasada onlarca taşınabilir batarya modeli mevcut.

YORUMLAR