Microsoft'tan Twitch'e Rakip Geldi: Mixer

Microsoft'tan Twitch'e Rakip Geldi: Mixer

Öncelikle bir hatırlatma yapalım, Microsoft'un Beam'in sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da bu haber aracılığıyla bu fikrin nereden çıktığını yeniden ortaya koyalım. Microsoft tarafından satın alınan Beam, yepyeni bir isimle karşımıza çıktı: Mixer

Microsoft'un yeni hizmeti Mixer, şirketin Twitch ve YouTube ile rekabet etme şansını elde etmesi için yeni özellikler kazandı. Yani bir bakıma Microsoft, birkaç yıldır başka insanların oynadığı oyunları izlememize imkan veren bu platformların karşısına güçlü bir şekilde çıktı. Mixer ile artık oynadığımız oyunların canlı yayınını yapabilecek ve başka insanlarla paylaşabileceğiz. 

Ağustos 2016'da Microsoft, Beam'i açıklanmayan bir miktar paraya satın aldığında yeni bir girişim olacağının farkındaydık. Bu durumun üzerinden 1 yıl bile geçmedi, ancak şirket Beam'i yeniden adlandırarak Mixer'ı ortaya çıkardı. Mixer izleyicilerin yayıncılarla etkileşime daha kolay girmesini hedeflediği için YouTube ve Twitch'den biraz daha farklı diyebiliriz. İzleyicilere oyun içi kararlar verme imkanı da tanıyan Mixer, Telltale oyunlarını sevenlerin çok hoşuna gidecektir. 

Xbox Wire kurucularından Matt Salsamendi, "Biz bu platformun gücüne inanıyoruz ve dünyadaki tüm pazarlarda büyümek istiyoruz. Ne yazık ki bu aşamada Beam adını kullanamazdık. Mixer'ı yeni adımız olarak seçtik, çünkü verdiğimiz hizmetlerle ilgili en çok sevdiğimiz şey olan insanları nasıl bir araya getireceğimizi simgeliyor" dedi.

Hizmetin ayrıca Android ve iOS uygulamalarının da olacağını söyleyelim. Umarız bu alanda başarılı olur. 

Microsoft Yeni Surface Pro'yu Resmen Açıkladı

YORUMLAR