Microsoft'tan Windows 10'u Ömür Boyu Bedava Güncelleme Müjdesi

Microsoft'tan Windows 10'u Ömür Boyu Bedava Güncelleme Müjdesi

Microsoft’tan Windows 7 ve 8.1 sürümlerini orijinal olarak kullanan ve Windows 10’a yükseltecek olanlara yeni bir müjde geldi.

Windows 10’a yükselmek isteyen orijinal Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, Microsoft’un “ömür boyu bedava” kampanyasından da faydalanabilecekler. Bu kampanya kullanıcılara 2 veya 4 sene boyunca ekstra hiçbir ücrete tabi olmadan Windows 10 güncellemeleri alabilme olanağı veriyor.

2015 Ocak ayında yapılan Windows 10 etkinliğinde, Microsoft orijinal Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının bedava yükseltmeden faydalanabileceklerini, ancak arada gelmesi muhtemel servis paketleri ve benzeri önemli güncellemelerin belli bir ücrete tabi tutulacağını açıklamıştı.

Dün yapılan yeni bir pazarlama politikası bu kararın çok da geçerli olmayacağını, tercih eden Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının 2 ila 4 yıl boyunca bu tip güncellemelerden de bedava faydalanabileceklerinin müjdesini veriyor. 2 ila 4 yıl sınırlaması ise tamamen kullanılacak olan cihazın, ne kadar daha kullanılabileceği ve olması gereken “yükseltme” periyotunun tahmin edilmesiyle ilgili bir durum. Microsoft aslında ömür boyu derken, cihazlara Microsoft’un biçeceği ömürden bahsediyor. Bu 2 yıldan az ve 4 yıldan daha fazla olmayacak.

Böylece bu teklifte Windows 10 Home kullananlarla Windows 10 Pro kullananlar aynı zaman periyotlarında bedava güncellemeden faydalanamayacaklar, ancak minimum 2 sene boyunca da güncellemelere tek bir kuruş bile ödemeyecekler.

Microsoft bu durumu haberin resminde de görüldüğü gibi Windows 7 ve 8.1 durum çubuklarından duyurmaya başladı bile. 

Windows XP Kullananları Windows 10 Çıktığında Neler Bekliyor?

Microsoft Windows 10'u Bu Hafta Tamamlıyor, Artık Geri Sayım Başlıyor

Windows 10'un Dağıtım Planı Açıklandı, İşte Detaylar

YORUMLAR