Microsoft'tan Windows 8 Güvenliğiyle İlgili Bilgiler

Microsoft'tan Windows 8 Güvenliğiyle İlgili Bilgiler

Microsoft bu tarz bir şeyi engellemek için çeşitli tedbirler aldığını söylemiş olsa bile, bir Nokia mühendisinin sadece birkaç dakika içinde Windows Store uygulamalarının kırılabileceğini göstermesi dikkatleri Microsoft'a çevirdi.

Microsoft bu durum karşısında geliştiricilere nasıl daha güvenli ve kırılamayacak uygulamalar yapabilecekleri ile ilgili bilgiler vermeye başladı bile.

Resmi Windows 8 uygulama geliştirme sayfası blog yazısında, en güvenlikli uygulamaları oluşturmak için gereken bilgilerin dışında Visual Studio 2012 kullanılması gerektiği ve uygulamaların yeteneklerini en aza indirgemek tavsiye edilmiş durumda. Buna ek olarak geliştiricilerin dosya seçici yerine kütüphane yeteneklerini kullanması öneriliyor.

Geliştiricile şu an Windows RT üzerinden internet erişimini engelleyerek rahatlıkla dosyaları, alınan verileri ve protokolleri doğrulayabiliyorlar.

Microsoft "Windows 8 ve Visual Studio 2012 olası uygulama açıklarını en aza indirmek ve ortak güvenlik sorunlarını azaltmak için bir API seti, kontrol ve farklı araçlar sağlar. Hiç bir platform mükemmel olmasa da biz platformu zaman içerisinde geliştirmeye devam edeceğiz ve sizlere harika uygulamalar oluşturmanıza olanak tanıyacağız." blog yazısında açıkladı.

Redmond merkezli teknoloji devi zaten daha önce yaptığı bir açıklamada yeni çıkan işletim sistemi Windows 8'in özellikle siber suçluların kırmak için farklı yollar aradıkları sistemlerin başında olduğunu belirtmişti.

Daha güvenli Windows Store uygulamalarının nasıl oluşturulacağının açıklandığı ve ayrıntıların verildiği blog yazısına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Facebook Uygulamalarını Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız?

YORUMLAR