Microsoft'tan Windows XP'den Kaçış Oyunu!

Microsoft'tan Windows XP'den Kaçış Oyunu!

Microsoft 8 Nisan'da efsanevi işletim sistemi Windows XP'ye verdiği desteği sonlandırarak tabiri yerindeyse bu işletim sisteminin fişini çekmişti. Microsoft her ne kadar bu işletim sistemine verdiği desteği sonlandırmış olsa da halen dünya üzerindeki bilgisayarların önemli bir bölümünde Windows XP kullanılmaya devam ediliyor. Dünyanın en çok kullanılan 3. işletim sistemi olan Windows XP'ye olan ilgiyi azaltmak ve kullanıcılara kendi ürettiği daha yeni işletim sistemlerine geçiş yaptırmak için Microsoft her yönteme başvurmakta. İşte bu yöntemlerden biri de Microsoft'un son yayınladığı Escape From XP adlı tarayıcı oyunu .

Escape From XP bize Contra tarzı eski retro oyunların havasını yaşatan bir oyun. Oyunda halen Windows XP'yi ve Internet Explorer 6'yı destekleyen bir yalnız geliştiriciyi kontrol ediyoruz ve bize her yönden saldıran Windows XP tehlikelerine karşı mücadele veriyoruz. Ne kadar uzun süre hayatta kalırsak o kadar çok puan kazanmaktayız.

Escape From XP'de kahramanımızı yönlendirmek için W, A ve D tuşlarını kullanmaktayız. Ateş etmek için ise yön tuşlarını kullanıyoruz. Oyunu oynamak için:

Dropbox Yeni Fotoğraf Organize Etme ve Yedekleme Uygulaması Carousel'i Çıkardı

YORUMLAR