Microsoft'u Hackleyenler 4 Güvenlik Biriminin Çabasıyla Yakalandı

Microsoft'u Hackleyenler 4 Güvenlik Biriminin Çabasıyla Yakalandı

Evet, yanlış okumadınız. Başta FBI olmak üzere EUROPOL, EMSOU ve NCA olmak üzere tüm birimler hararetle çalışarak, Microsoft'u Hackleyen iki kişiyi İngiltere'de yakaladılar.

İki şüphelinin isimleri açıklanmazken, İngiliz medyasına göre, şüpheliler İngiltere'de Lincolnshire ve Bracknell kentlerinde yakayı ele verdiler. İki şüphelinin, bu sene Ocak ve Mart 2017 tarihleri arasında Microsoft ağına girmeyi başaran uluslararası bir grubun parçası olduklarından da şüpheleniliyor.

Haberlere göre, polis daha önce ortak bir çalışmayla tespit ettiği şüphelilerin evlerine baskın düzenledi ve bilgisayarının yanı sıra, bu soruşturmada yardımcı olabilecek tüm kanıtları ele geçirdi. Şüpheliler birden fazla suç ile itham ediliyorlar.

İngiliz Microsoft güvenlik sözcüleri bu "yakalamanın" siber güvenlik için büyük bir adım olduğuna işaret ederek, "Güçlü internet güvenliği, birimlerin siber suçluları tanımlama, kovuşturma ve yakalama yeteneğine oldukça bağlı." açıklamasında bulundular. Microsoft yetkilileri, "Hiçbir şirket siber suçlara karşı bağışıklı değil, ancak saldırıları önlemek, tespit etmek ve güvenlik güçleriyle ortak çalışabiliyor olmak, en etkili önlemlerimizden biri."  şeklinde konuştular.

Tutuklanan şüphelilerin, uluslararası bir siber çetenin elemanları olabileceği hakkında iddialarla birlikte soruşturma derinleştirildi.

Microsoft ve Sony'e Saldıran Hacker, 2 Sene Hapis Cezası Aldı

Yalnız Hacker Rasputin, 60 Üniversiteyi Hackledi

Çılgın Hacker 160 Bin Yazıcıyı Hackledi!

YORUMLAR