Microsoft'un 1 Nisan Şakası Gerçek Oldu!

Microsoft'un 1 Nisan Şakası Gerçek Oldu!

Teknoloji editörleri için doğru bir haber yazmak 1 Nisan tarihinde oldukça çileli bir süreç oluyor. Microsoft da bu konu ile ilgili özel bir itina gösterip Windows Phone cihazlarında MS-DOS kullanabileceğimiz bir devrin ne kadar harika olduğundan bahsediyordu ki, keklendiğimizi düşünerek bu konuyu ciddiye alamamıştık. Taklaya gelmek istemediğimizden dolayı yer vermediğimiz bu haberin gerçek olduğunu duyunca asıl taklayı atmış olduk.

MS-DOS Mobile isimli Windows Phone uygulaması, 1 Nisan tarihini geride bırakmamıza rağmen mağazada yer almaya devam ediyor. Elbette videoda görülen tutkulu anlatımın dışına çıkmak gerekiyor. Uygulamanın amacı daha çok klasik dönemleri anmak. Windows öncesi dönemde PC için kullanılan bir komut arayüzü olan MS-DOS bu uygulama ile cep telefonlarınız üzerinden denenebiliyor. Üstelik format komutunu bile gerçekleştirmeniz mümkünken her ayarın bir simülasyon olduğunu da belirtelim. Yani uygulama içerisinde format attğınızda telefonunuz bundan etkilenmeyecektir.

MS-DOS Mobile'ı ilginç kılan şey, özellikle 90'lı yılların filmlerinde görmüş olduğunuz hacker ekranlarına benzer bir arayüz içinde kamera, kişiler listesi, internet, haritalar, mağaza, arama, sms gibi birçok fonksiyonu da yerine getirebilmeniz. Can sıkıntısına ilaç olabilecek bu uygulama ile günümüzde ulaştığımız noktaya minnettar olmamız da mümkün elbet. MS-DOS Mobile kullanmak için aşağıdaki bağlantı butonuna tıklayabilirsiniz.

Dead Trigger 2, Windows Phone Kullanıcılarına Ulaştı!

YORUMLAR