Microsoft'un Bulut Servisi Windows Azure Türkiye'de

Microsoft'un Bulut Servisi Windows Azure Türkiye'de

Microsoft, bir süredir sadece 41 ülkede hizmete sunduğu Windows Azure bulut servisini dün itibariyle Türkiye’de de kullanıma açtı.

Dev şirketlerin bulut bilişime olan ilgileri son iki yılda ciddi bir ivme kazandı. Bu ivme ile yakından ilgilenen şirketlerden biri de Microsoft. Özellikle de kurumlara yönelik sunucu çözümleri ile neredeyse bu alanda rakibi olmayan şirket, söz konusu deneyimini Windows Azure üzerinden bulut bilişim alanında da yaşatmaya kararlı.

Türkiye ile birlikte şu anda 89 ülkede bilfiil hizmette olan Windows Azure, başka kurumlar ve web geliştiricilerini hedef alıyor. Buna bağlı olarak Windows Azure üzerinde, Advertisement çevrimiçi anket, Advancity sosyal kumbara, ETCBase gayrimenkül yönetim, CC yazılım 3D modelleme, Inomera içerik yönetimi, Kalitte dinamik yönetim paneli, MaestroPanel barındırma kontrol paneli, Netle destek servis yönetimi, Netsis müşteri ilişkileri yönetimi, Nexum KOBİ iletişim platformu, ODC mesaj göderimi, T&G Workshop e-ticaret platformu, TCM müşteri yönetimi, Univera tedarik zinciri gibi çözümler hâlihazırda geliyor.

NASA, Boeing, Easyjet, Toyota ve T-Systems gibi dünyanın popüler şirketlerinin kullanmaya başladığı Windows Azure, özel bulut hizmetleriyle de uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Dileyen şirketler kendi veri merkezlerinde, bir başka veri merkezinde ya da Microsoft veri merkezlerinde söz konusu hizmete erişebiliyorlar.

http://www.windowsazure.com/tr-tr/ adresi üzerinden Türkçe kaynağına ulaşabileceğiniz Windows Azure servisini http://www.windowsazure.com/tr-tr/pricing/free-trial/ adresinden kayıt olarak 90 gün boyunca deneyebilirsiniz. Ancak deneme başvurusu sırasında sizden kredi kartı bilgilerinizin isteneceğini belirtelim.c

YORUMLAR