Microsoft'un Çeviri Hizmeti Microsoft Translator, Android'e ve iOS'a Geldi

Microsoft'un Çeviri Hizmeti Microsoft Translator, Android'e ve iOS'a Geldi

Microsoft Translator, 50 dil desteğiyle Android ve iOS cihazlara geldi. Microsoft Translator Android ve iOS versiyonları giyilebilir cihazlarda da kullanılacak.

Microsoft, Windows ekosistemini genişletmeye kararlı. Bunun için farklı platformlarda çalışabilen uygulama sayısını hem artırıyor hem de faydalı ürünler ortaya çıkarıyor. Microsoft’un Translator uygulaması Android ve iOS akıllı telefonlara ve giyilebilir cihazlara tam 50 dil desteğiyle geliyor.

Microsoft Translator İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Fransızca gibi yaygın lisanların yanı sıra Macarca, Urduca ve Sanskritçe gibi az bilinen lisanlar için de  destek verebiliyor. Microsoft Translator’de çeviri yapmak için mikrofon ya da klavye kullanılabiliyor. Microsoft Translator oldukça hızlı çeviri tepkime süresine sahip. Ancak çevrimiçi çalıştığı için sürekli internet bağlantısı talep ediyor. Çevirinin sürati de internet bağlantınıza göre değişebiliyor. Ancak Microsoft Translator çok kaynak tüketen bir uygulama olmadığından avantajlı görünüyor.

Microsoft Translator ’un henüz Google Çeviri gibi bir “diyalog” ve “metin tarama” özelliği yok. Ancak çevirilerini kolaylıkla görmeniz ya da başkasına göstermeniz için ekranı büyük ve kullanışlı görünüyor. Öte yandan yazdıklarınızı sesli olarak karşı tarafa istediğiniz dilde aktarabilme özelliğine de sahip.

Yandex Çeviri Hizmetine Görsel Çeviri Özelliği Geldi

En İyi Online Çeviri Servisleri

YORUMLAR