Microsoft'un Çeviri Uygulaması Artık Resimden Çeviri Yapabiliyor

Microsoft'un Çeviri Uygulaması Artık Resimden Çeviri Yapabiliyor

Microsoft'un çeviri uygulaması olan Microsoft Translator geçtiğimiz günlerde yepyeni bir özelliği daha kavuştu. Buna göre artık uygulama üzerinden resim çevirisi yapılabilecek.

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde çeviri uygulaması Microsoft Translator'u ilgilendiren bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile birkaç yeni özelliğe kavuşan Microsoft Translator, daha işlevsel bir hale geldi. Yeni eklenen özelliklerin en göze çarpanı ise resimden çeviri yapabilme özelliği olarak gösteriliyor. Resimden çeviri yapabilme özelliği ile birlikte resimlerde yer alan yazılar başka dillere dönüştürülebilecek.

Resimden çeviri özelliği şu an sadece Android platformunda kullanılabiliyor, ancak önümüzdeki günlerde diğer platformlar için de özelliğin aktif olması bekleniyor. İnternet üzerinden çalışan özellik, gerekli paketlerin indirilmesi halinde çevrimdışı olarak da hizmet veriyor. Aralarında Türkçe'nin de bulunduğu 21 dili destekleyen resimden çeviri özelliğinin uygulamanın popülerliğini de artırması bekleniyor. Öte yandan satır içi çeviri yapabilme ve 34 yeni dil paketi de yeni güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Sorun Microsoft'un Yapay Zekasına Size Fotoğraflarınızda Ne Hissettiğinizi Söylesin

Microsoft Surface Phone, Qualcomm Snapdragon 830 Üzerinde Çalışabilir


YORUMLAR