Microsoft'un İnanılmaz Kullanışlı Android Not Alma Uygulaması Parchi Yayınlandı

Microsoft'un İnanılmaz Kullanışlı Android Not Alma Uygulaması Parchi Yayınlandı

Yazılım devi Microsoft yeni geliştirdiği not alma uygulaması Parchi ile mobil cihaz kullanıcılarına oldukça pratik bir not alma çözümü sunuyor. Android için geliştirilmiş bir not alma uygulaması olan Parchi temel olarak kalem ve kağıtla not alma kolaylığını mobil cihazlarımıza taşıyor. Normalde bir not almak için kağıt ve kalem tercih edebilirsiniz; fakat her zaman yanınızda kağıt kalem bulunmayabilir. Parchi bu boşluğu başarılı bir şekilde dolduruyor.

Parchi temel olarak kilit ekranınızla boğuşma veya uygulama arayıp başlatma dertleriyle uğraşmadan not almanızı mümkün kılıyor. Tıpkı kalemle kağıda not alır gibi Android cihazınızı cebinizden çıkarıyorsunuz ve kilit ekranınızı açmadan kilit ekranınız üzerinden not almaya başlıyorsunuz. Parchi bu kullanışlı yönünün yanısıra hoşunuza gidecek ek özelliklerle de donatılmış.

Parchi kullanıcıları notlarını renklendirebilmekteler ve notlara etiketler ekleyerek notlarını gruplandırıp kolayca bulabilmekteler. Ayrıca Parchi üzerinden hatırlatıcılar oluşturabilir, dilediğiniz notları kilit ekranınıza sabitleyebilir veya notlarınızı favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Parchi notlarınızı yedeklemenize ve ihtiyaç duyduğunuzda WhatsApp, e-posta, SMS gibi araçlarla veya diğer uygulamalarınız üzerinden paylaşmanıza izin veriyor. Uygulama şu an Türkiye'de açık olmasa da bu bağlantı üzerinden uygulamaya erişebilir ve bu yazımızda anlattığımız yöntemi kullanarak Parchi'yi kullanmaya başlayabilirsiniz:

YORUMLAR