Microsoft'un MineCraft'ı Hololens Projesi İçin Satın Aldığı Açıklandı

Microsoft'un MineCraft'ı Hololens Projesi İçin Satın Aldığı Açıklandı

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella geçen yıl şirketin satın aldığı Minecraft’ın Hololens’in ilk hedefi olduğunu açıkladı. Hololens artırılmış gerçeklik seti Minecraft ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. 

Minecraft’ın satın alımına Microsoft 2.5 milyar dolar bütçe ayırdı, Mojang’dan satın alınan oyun, Hololens teknolojisini oldukça yakından ilgilendiren unsurla dolu. Nadella’nın yaptığı açıklamanın satır başları şöyle.

Nadella oyunun Hololens’in piyasaya çıkışında birinci etkili eleman olacağını söyledi. Nadella’ya göre Minecraft, Hololens’in bir oyunda etkileşimin nasıl olacağına dair verilebilecek tüm örnekleri ve olasılıkları kapsıyor. Bundan dolayı Hololens kullanılmaya başlandığı andan itibaren ilk olarak Minecraft ile etkileşimli olacak.

Geçen hafta Hololens’in son halini basına tanıtan Microsoft, artırılmış gerçekliğin teknolojide son nokta olmadığını, bir geçiş noktası olduğunun üzerinde önemle duruyor. Microsoft Hololens teknolojisinin ne zaman kullanıma başlayacağı ya da fiyatının ne olacağı hakkında henüz bir bilgi vermese de yapılan sunumlar cihazın hemen hemen her şekilde hazır olduğunu işaret ediyor. 

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

Sanal Gerçekliğe İşitme ve Görmeden Sonra Dokunma Duyusu da Geliyor

YORUMLAR