Microsoft'un Son Getirdiği Güncelleme YouTube Video'larını ve Bazı Oyunları Kapatıyor

Microsoft'un Son Getirdiği Güncelleme YouTube Video'larını ve Bazı Oyunları Kapatıyor

Microsoft'un geçtiğimiz hafta salı günü getirdiği ''MS13-057'' isimli güncellemeden sonra video yapım işleriyle uğraşan bazı Windows 7 ve XP kullanıcılarının sorunlar yaşadığını duymuştuk.

Aradan geçen 1 haftalık sürede bu güncellemenin sadece video yapım aşamalarını bozmadığını, YouTube ve bazı oyunlara da etkisi olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre güncellemeyi yükledikten sonra YouTube'dan indirilen videoların yarı siyah olduğu görülmüş. Ayrıca Rome Total War ve Babarian Invasion oyunlarını oynayan Windows 7 ve XP kullanıcılarının bazıları yaşadıkları benzer sıkıntıları bu oyunların forumlarında paylaşmışlar.

Hatalı gelen güncellemeyle ilgili Microsoft henüz detayları açıklamamış olsa da, sorunun nedenlerini araştırdıkları söylentiler arasında. Önümüzdeki günlerde gelebilecek yeni bir güncelleme ile sorunu ortadan kaldıracaklarını düşünüyoruz.

Eğer sizde bu tarz bir sorun yaşıyorsanız şuan için tek çareniz bu güncellemeyi tamamen silmek. Windows 7 için 2803821 KB boyutunda olan güncelleme dosyasını, Windows XP için 2834904 KB olan güncelleme dosyasını silmeniz yeterli olacaktır. Microsoft'un önümüzdeki günlerde çıkaracağını düşündüğümüz sorunsuz güncelleme geldiğinde tekrar kurmanızı tavsiye ederim.

Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo iPad'e Geldi

YORUMLAR