Microsoft’un SwimTrain Uygulaması ile Artık Sanal Yüzme Yarışları Yapabileceksiniz

Microsoft’un SwimTrain Uygulaması ile Artık Sanal Yüzme Yarışları Yapabileceksiniz

Sanal yüzme yarışlarına hazır mısınız? Microsoft’un geliştirdiği SwimTrain uygulaması ile artık tek başınıza yüzme yarışları düzenleyebilirsiniz.

SwimTrain uygulaması kendi başına egzersiz yapmak isteyen yüzücüler için son derece faydalı, tek başına yüzmek zorunda kalanlar için de eğlenceli bir uygulama. Sporcuların egzersizlerine katkıda bulunmak için geliştirilen SwimTrain, yüzme sporunu eğlenceli bir hale getirerek form tutmanıza da katkıda bulunuyor.

Grup halinde yüzme havuzlarında yapılan fitness çalışmalarını hedefleyen uygulama, havuzdaki yüzücüleri sanal bir vagondan takip ederek onları 3 farklı kategoriye ayırıyor. Bunlar sıralama, hareket ve duruş fazları olarak değerlendiriliyor. Yüzme hareketlerini değerlendirerek yüzücüleri tanımlayabilen yazılım, yüzücülere arkalarında ve önlerindeki sanal takım arkadaşlarının durumlarını raporlayarak daha hızlı ya da daha yavaş yüzmeleri gerektiğini uyarabiliyor.

Tamamen egzersiz amaçlı olan bu yazılım, yüzücülerin kendilerini sürat ve dayanıklılık olarak dengelemelerini sağlarken etrafta kimse olmadığı zaman bile bir yüzme yarışındaymış gibi ortam yaratabiliyor. Tamamen cep telefonuyla entegre olan yazılım, grup halinde ya da tek başına egzersiz yapanları motive edebiliyor. Uygulama KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology ) ve Microsoft tarafından geliştiriliyor. Sizi sanal yarışmacılarla bir havuza sokmayı amaçlayan SwimTrain'in çok yakında hizmete gireceği düşünülüyor.

Ancak bu yazılımı kullanmak için su geçirmez bir çift kulaklığa ve cep telefonu kılıfına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Microsoft'un Size Geri Dokunan Dokunmatik Ekranı

Fitness Buddy Tanıtım Videosu

YORUMLAR