Microsoft'un Windows 10 Güncelleme Bildirimleri Artık Tüm Ekranı Kaplıyor

Microsoft'un Windows 10 Güncelleme Bildirimleri Artık Tüm Ekranı Kaplıyor

Microsoft tarafından geliştirilen popüler masaüstü işletim sistemi Windows 10 için ücretsiz yükseltme süresinin yavaş yavaş sonuna geliniyor. Dev teknoloji şirketi bu süre bitmeden daha fazla bilgisayarın Windows 10'a yükseltilmesini istiyor. Bunun için de elinden gelen her şeyi yapmaya başladı bile.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı Microsoft'a bilgisayarına zorla Windows 10 yüklediği için dava açmıştı. Bu davanın sonucunda kaybeden taraf Microsoft oldu. Fakat şirket davayı kaybetmesine rağmen hala yükseltme bildirimlerini göndermeye devam ediyor. Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarını bıktıran bu bildirimler 29 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek gibi görünüyor. Çünkü Windows 10'un ücretsiz yükseltme kampanyası söylediğimiz tarihte sona erecek.

Microsoft, kullanıcılarına bilgisayarlarını Windows 10'a yükselttirmek için tam ekran bildirimler göndermeye başladı. Bu bildirim kullanıcıların tüm ekranını kaplıyor ve onlara Windows 10'u güncellemeleri yönünde uyarıda buluyor. Tam ekran bildiriminden sonra kullanıcılarının tepkileri üzerine Microsoft, bu bildirimlerin kapatılabileceğini söyledi. Yani dilerseniz bu sıkıcı bildirimleri tamamen veya geçici olarak kapatma imkanınız var. Bu arada bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltirseniz zaten bu tarz bildirimlerle hiç uğraşmıyorsunuz bile.

Windows 10'da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Windows 10'u Hızlandırmak için 7 Yöntem

YORUMLAR