Microsoft'un Windows 8.1 Kurulu HDMI Mini PC Tanıtıldı

Microsoft'un Windows 8.1 Kurulu HDMI Mini PC Tanıtıldı

Teknoloji dünyasının kalbi son zamanlarda Güney Kore'de atmaya başladı. Microsoft da bu işin farkında olacak ki, global anlamda büyük merak uyandıran önemli bir cihazını bu pazarda tanıtmayı seçti. Aylardır adından bahsedilen USB PC sonunda ilk kez potansyel müşterilerinin görücüsüne çıktı.

Windows 10 öncesi etkinlik maratonunu artıran Microsoft, Güney Kore için özel bir yar ayırmış olacak ki, mini PC ürünlerinin tanıtımını Asya'nın yeni gelişen ekonomisinde takdim etti. Tanıtım standında çalışanların boyunu ruj ile kıyasladığı ürün, HDMI bağlantısı olan televizyonları Windows 8.1 işletim sistemi olan bir medya merkezine çeviriyor.

Lucoms Daewoo şirketler grubunun bir ürünü olan cihaz HDMI bağlantısıyla televizyonlara bağlanabilirken içinde barındırdığı microSD yuvasıyla 64 GB depolama alanı kullanmanıza da olanak tanıyor. 2 farklı modeli olan bu yeni ürünlerden bir tanesi 16 GB depolama alanı ve 1 GB RAM ile geliyor ve öteki de 32 GB depolama alanı ve 2 GB RAM barındırıyor.

Android TV ve Apple TV projelerine kafa tutmak isteyen Microsoft, potansyeli güçlü bir altyapı sağlamak adına klavye ve mouse desteği de sunuyor. Kablosuz bağlantıyı destekleyen ürün böylece aşina olduğunuz bir işletim sistemiyle yeni ev eğlence sistemleri arasında yükseliş yakalamaya aday olacak. Satış fiyatına dair açıklama yapılmayan ürünün bu sene içerisinde satışa çıkması planlanıyor.

Küçük Dev Bilgisayar HP Mini Pavilion Masaüstü

YORUMLAR