Microsoft'un Windows Phone Üretimini Durduracağı Söyleniyor

Microsoft'un Windows Phone Üretimini Durduracağı Söyleniyor

Microsoft son derece hızlı ve büyük değişiklikler yaşıyor. Bing Haritaların bir kısmını Uber’e satan şirketin, Windows Phone hakkında karar aşamasında olduğu söyleniyor. 

Hepimizin de bildiği gibi Microsoft dev bir şirket, ürün ve üretim bantları son derece çeşitlilik gösteriyor. Dolayısıyla tek derdi de Windows 10’u vaktinde yetiştirmek değil. Bu sadece buz dağının görünen yüzü. Microsoft’un Windows Phone üretimi hakkında bir karar alması bekleniyor. Bu kararın Windows Phone üretimini durdurmak olabileceği ise kuvvetle muhtemel. Bu internete sızan bir dedikodu. Ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz mantığıyla hareket edersek Microsoft’un böyle bir karar alması da son derece olası görülüyor. Bunun sebeplerini Windows Phone Pazarı Nereye Gidiyor? haberimizde bulabilirsiniz. 

Microsoft’un tablet ve telefon üretim bandını tamamen durdurmak üzerine bir karar almak üzere olduğu dedikodusu, yine dev şirketin içinden gelen bir haber. Dedikoduya göre, CEO Satya Nadella’ya bağlı bir ekip bir süredir bunu ciddi olarak tartışıyor. Ekibin Microsoft’un önünde engel teşkil edebilecek her sorun için radikal kararlar almaya yetkili olduğu konuşuluyor.

Diğer bir iddia da bu üretim bandının durdurulmayacağı ancak telefonların artık Android işletim sistemine geçebileceği yönünde. Bakalım bu dedikodulardan hangisi doğru çıkacak. 

Windows Phone'un 2014 Karnesi

YORUMLAR