Microsoft'un Yeni Akıllı Tahtası Surface Hub Açığa Çıktı

Microsoft'un Yeni Akıllı Tahtası Surface Hub Açığa Çıktı

Microsoft, 21 Ocakta düzenlediği Windows 10 etkinliğinde, birçok yenilik ve cihaz tanıttı. Sanal gerçeklik gözlüğünden işletim sistemi detaylarına kadar konuların olduğu sunumda, akıllı tahta olarak adlandırabileceğimiz Surface Hub tanıtıldı.

Surface Hub başta iş ve eğitim dünyası için hazırlanmış devasa bir ekrana sahip bir bilgisayar. Üzerinde bulundurduğu dokunmatik yüzeyi, sensörleri, hoparlörleri, kamera ve mikronuyla tam kapsamlı iletişim ve ortak çalışmaya olanak sağlayabiliyor. Wifi ve NFC desteği de olan 84 inç büyüklüğündeki dev ekranı beyaz tahta olarak kullanabiliyor, teknik çizimleri internet üzerinden inceleyebiliyoruz. İletişim için ise Skype for Business ile gelen Surface Hub, kullanımı esnasında pencerelerden görüşme yapılabilmesine olanak sağlıyor.

4K ekranıyla ve sunduğu gelişmiş özellikleriyle, teknolojiyi kullanmayı seven şirketlerin tercih edebileceği her şeyi içinde bir bilgisayar olarak değerlendirebileceğimiz Surface Hub’ın bu yıl içerisinde satışa çıkarılması planlanıyor. Windows 10 işletim sistemi ile gelecek olan cihazın fiyatı hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Windows 10 Uygulamaları Masaüstü ve Mobilde Aynı Çalışacak

YORUMLAR