Microsoft'un Yeni Klavyesinde Gizli Bir Parmak İzi Okuyucu Yer Alıyor

Microsoft'un Yeni Klavyesinde Gizli Bir Parmak İzi Okuyucu Yer Alıyor

Microsoft, gizli bir parmak izi okuyucu ile donattığı yeni klavyesi ‘Modern Keyboardu duyurdu. Microsoft Surface klavyelerin izinden giden yeni Modern Keyboard, tasarım anlamında bildiğimiz diğer modellere bire bir benziyor. Ancak, aradaki tek fark Microsoft Modern Keyboard’unda gizli bir parmak izi okuyucusu bulunması ve kablolu olarak da kullanılabilmesi.

Yeni Microsoft Keybord da ilk bakışta bir parmak izi okuyucu olduğunu fark edemiyorsunuz. Çünkü parmak izi okuyucu, klavye üzerindeki tuşlardan birine gizlenmiş durumda ve o tuş da klavyenin sağ tarafında yer alan ikinci Windows tuşu olarak belirlenmiş. Söz konusu bu tuş, aynı zamanda Windows 10’da ve Windows Hello kullanan web sitelerinde kullanıcı girişi yapmak için kullanılıyor. Microsoft’un yeni klavyesi Modern Keyboard Windows 10, MacOS ve Android’in en yeni sürümlerinde kullanılabilir.

Yeni Modern Keyboardun fiyatı da 130 dolar olarak açıklandı. Modern Keyboard’un, 99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan Surface Keyboard’dan çok kısa süre sonra piyasaya sürülmesi otoriteleri şaşırttı. Fiyat farkına da yansıyan aradaki kalite farkı, iki klavyenin art arda piyasaya sürülmesinde bir sakınca olmadığını gösteriyor.

Modern Keyboard "bir klavyeye 130 dolar verilir mi?" tartışmalarını da beraberinde getirdi. Ama ürünün bilhassa sıkça seyahat edenler için piyasadaki en iyi klavye olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Yani Surface Keyboard alanlar şu an pişman olabilirler. 

Microsoft Türkiye'deki İlk Mağazasını Açtı!

Yaz Geldi, Corsair K68 Klavyenizi Buzlu mu Tercih Edersiniz?

YORUMLAR