Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox 8'mi?

Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox 8'mi?

Microsoft yeni nesil sölentilerini arttıracak bir girişimde bulundu ve Xbox ile alakalı birden fazla alan adını şirket üzerine regledi. Bu olay ile birlikte doğal olarak yeni nesil söylentileri kuvvetlendi ve kaldığı yerden devam etmeye başladı. Alınan domainler arasında en dikkat çekeni ise Xbox 8 oldu. Microsoft bu aralar Windows 8, Windows Phone 8 gibi geliştirmeler içinde, neden Xbox 8 olarak yeni konsolunu piyasaya sunmasın?

Bu olay doğal olarak söylentilere yeni bir zemin hazırlamış oldu. Önceleri bir Çin vatandaşı olan Cheng Juan’ın elinde bulunan XboxPhone.com, XboxTablet.com, XboxLiveTV.com ve XboxCompanion isimlerini dava açıp kazanan Microsoft bu isimler için hak sahibi oldu. Şimdi ise Microsoft Xbox8.us ve Xbox8.org alan isimlerini kendi bünyesine kattı.

Kod ismi Durango olarak adlandırılan yeni nesil Xbox’ın Xbox 8 olacağı söylentileri başladı bile. Mantıklı olarak Xbox 8 adının kullanılması Microsoft’un diğer markaları ile bağdaştırmasını sağlayacaktır. Windows 8 ve Windows Phone 8’den sonra Xbox 8’de iyi bir seçim olurdu doğrusu. Hatta Xbox 8’in logosu hakkında söylentiler dahi ortaya atılmaya başlandı, iddialara göre Microsoft yeni konsolunda Xbox isminin yanında bir de yan yatmış 8 yani sonsuz işareti kullanacak. Tabii ki bunlar birer söylenti ama gerçeklik payı olabilir. Bekleyip göreceğiz bakalım Microsoft yeni konsolunu ne zaman tanıtacak.

YORUMLAR