Microsoft'un Yeni Windows Oyununun İsmini Kullanıcılar Seçti

Microsoft'un Yeni Windows Oyununun İsmini Kullanıcılar Seçti

Microsoft'un 2016 yılında aktif hale getireceği yeni projeleri hakkında bazı bilgiler yayınlanmaya başladı. Haftalar önce yeni Windows oyununun ismi için anket başlatan Microsoft, anket sonucuna bakarak oyunun ismindeki kararını kesinleştirdi.

Windows işletim sistemlerinde gündelik olarak oynanabilecek bir oyun yayınlamak isteyen Microsoft, bunun için uzun bir süredir çalışmalarını sürdürüyordu. Geçtiğimiz haftalarda başlattığı anketi sayesinde de oyunun ismini, yine oyunu oynayacak insanların belirlemesi kararını almıştı. Bu karar meyvesini verdi ve binlerce kişinin katıldığı anket artık sonuçlandı.

Microsoft'un yeni oyunun ismi "Microsoft Ultimate Word Games" olarak kararlaştırıldı. Yani önümüzdeki günlerde kullanıcıların beğenisine sunulacak oyun bu kadar uzun bir isme sahip olacak. Türkçe anlamını ise Microsoft'un son sürümünün kelime oyunları olarak çevirebiliriz. Oldukça karışık oldu ama oyunu yayınlamadan önce Türkiye için uygun bir isim bulacaklarına eminiz.

Microsoft'un yeni oyun paketinde birden fazla oyun bulunacak ve oyunların hepsi çevrimiçi oynanabilecek. Özellikle kelime türetme konusunda ağırlığı bulunan oyunlar bulmaca kategorisinde yer bulacak. Microsoft'un oyunu kesin olarak yayınlayacağı tarihi bilmiyoruz ama dev teknoloji şirketi test aşamasında da bazı kullanıcılarından yardım isteyecek.

Eski Cihazlar için Windows 10 Mobil Güncellemesi 2016'da Gelecek

Microsoft, Windows 10 Yüzünden Çin Hükümetine Boyun Eğdi 

YORUMLAR