Migren Ataklarınızın Takibini Migraine Buddy Yapıyor

Migren Ataklarınızın Takibini Migraine Buddy Yapıyor

Sıkça baş ağrısı yaşayanlardan duyarsınız, en sinir bozucusu migren ataklarıdır. Kimseyle konuşmak istemez, yemek yemekten zevk alamaz, ışıktan, sesten rahatsız olursunuz. Etrafınızda böyle huysuz kişiler varsa, migren atakları olup olmadığını sorun ve varsa bu uygulamayı önerin. Migraine Buddy, migren hastalarının ataklarını takip etmeyi sağlayan çiçeği burnunda bir uygulama.

Sektördeki tek uygulama Migraine Buddy değil elbette, fakat onu diğerlerinden ayıran sadece not almaya yaramaktan ziyade gerçekten bir doktor gibi atağın her ayrıntısını kaydediyor olması. Migren atakları uyku, beslenme, oturma/yatma bozuklukları ile günlük fiziksel aktivitelerden kaynaklanabilen; vücutta atak türüne göre farklı bölgeleri etkileyebilen; farklı ilaç ve tedavi gerektiren ve tüm bunların takibinin aynı anda yapılması zor olan bir hastalık. Dolayısıyla bunları aynı anda yaparak bir de doktorunuzla tek tuşla paylaşmanızı sağlayan Migraine Buddy, size özel verileri hasta gizliliğine saygı duyarak tutuyor ve gerektiğinde karşılaştırabilmesi için doktorunuzla paylaşmanızı sağlıyor.

Nörologların ve veri bilimcilerin deneyimlerinde faydalanılarak gelişirilen Migraine Buddy, henüz sadece klinikten alınan bir kod girilerek çalışıyor ve tahmin edeceğiniz gibi henüz Türkiye'deki kliniklerin kullanımına açılmış değil. Singapur'da kullanılmaya başlanan Android uygulamasını denemek için geçici olarak kod talep edebiliyorsunuz. Umarız en kısa zamanda bizler de bu nimetten faydalanabiliriz.

iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları

YORUMLAR