Miley Cyrus, Black Mirror’ın 5. Sezonunda Oynayacak

Miley Cyrus, Black Mirror’ın 5. Sezonunda Oynayacak

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Miley Cyrus, Netflix’in popüler bilim kurgu serisi Black Mirror’ın beşinci sezonunda rol alacak.

Disney’in 2006 ve 2011 yılları arasında yayınlanan ünlü televizyon dizisi Hannah Montana ile adını duyuran Miley Cyrus, kısa zamanda uluslararası bir üne kavuşmuştu.

2013 yılında çıkardığı “Wrecking Ball” şarkısı ile rekorları altüst eden 26 yaşındaki pop yıldızı, Netflix'in distopik hit serisi Black Mirror'ın gelecek sezonunda oynayacağını doğruladı.

ABD’nin ünlü radyo programlarından The Howard Stern Show’a konuk olan Cyrus, Black Mirror'ın beşinci sezonunun bir bölümünde oynayıp oynamayacağı ile ilgili bir soruya, “Eğer tahmin ederseniz, evet ya da hayır şeklinde kafamı sallayacağım” dedi. 

black mirror 5. sezon

USS Callister, Black Mirror'ın 4. Sezondaki en çarpıcı bölümlerinden bir tanesi olmuştu.

Programın sunucusu Stern, daha sonra izleyicilere Cyrus’un başını salladığını ve “evet” dediğini söyledi. 

Dizide Cyrus’a nasıl bir rol biçileceğini henüz bilmiyoruz, ancak ünlü şarkıcının yer aldığı bölümün Güney Afrika’da çekildiği iddia ediliyor. 

Charlie Brooker'ın kaleminden çıkan ve her bölümünde akıllara zarar konular işleyen Black Mirror, ilk sezonundan itibaren kemik bir hayran kitlesi yaratmayı başarmıştı. Emmy ödüllü dizi, teknoloji ve toplum odaklı modern korku masalları sunarak, yakın gelecekteki büyük resmi gözler önüne seriyor.

Popüler bilimkurgu antoloji dizisi, önceki sezonlarında toplumların modern teknoloji paranoyası karşısındaki değişimlerini anlatmış ve bağımsız olan her bölümüyle içimizi tir tir titretmişti. 

Black Mirror’ın 5. sezon bölümleri interaktif bir formatta olacak. Yani izleyiciler, yeni sezondaki bölümlerde karakterlerin yaşayacakları maceraları seçebilecekler. Bu anlamda bir ilke imza atmaya hazırlanan efsanevi dizi, yeni sezonuyla 28 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.