Milletvekili Parlamentoda Pokémon GO Oynarken Yakalandı

Milletvekili Parlamentoda Pokémon GO Oynarken Yakalandı

Pokémon GO çılgınlığı bugünlerde biraz yavaşladı; ancak Norveçli milletvekili gibi hala çılgınca oynamaya devam edenler var. Katıldığı oturumda çok önemli bir konu görüşülürken, Pokémon GO oynadığı görüntülenen milletvekili, kendini beklenmedik şekilde savundu.

Bir tür arttırılmış gerçeklik oyunu olan Pokémon GO, bağımlılık yapabilen oyunlardan bir tanesi. Başka işleriniz varken bile aklınızda hep oyunda kalabiliyor ve durmadan çıkıp, yeni Pokémon'lar yakalamak isteyebiliyorsunuz. Norveç'te milletvekili olan Trine Skei Grande de böyle düşünenlerden bir tanesi. Parlamentodan canlı yayınlanan, Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi’nin ordunun uzun vadeli stratejisiyle ilgili yapılan güvenlik toplantısında Pokémon GO oynarken görüntülenen Grande, kendini şöyle savundu: "Oyun oynarken daha iyi düşünebiliyorum."

Parlamentodaki Liberals (Venstre) grubunun lideri olan Grande'nin bu hareketi büyük tepki aldı. İlerleme Partisi'nin grup lideri olan Halvar Ronneberg“Bu kadar önemli bir oturumda ciddiyetsiz bir şekilde Pokemon oynamak gerçek bir saygısızlık. Bu durum kendisinin seçmene ve oturuma katılan kişilere de saygı duymadığını gösteriyor” dedi. Bu açıklamanın ardından Grande, ülkenin güvenliğini ve askeri meseleleri önemsediğini, oyun oynarken daha iyi hissettiği için böylesine bir yola girdiğini de tekrar belirtti. 

Türk Emlakçılar Pokémon GO'nun Gücünü Fark Ederse Ne Olur?

Pokémon GO 0.33.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Pokémon GO Oynayanlar Dikkat! Bazı Uygulamalarda Virüsler Bulundu!

YORUMLAR