Milyonlar Windows 10'u Şimdiden Kullanmaya Başladı Bile

Milyonlar Windows 10'u Şimdiden Kullanmaya Başladı Bile

Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerinin 3.7 milyon kişi tarafından kullanılmaya başlandığı açıklandı. Test amaçlı kullanılması tavsiye edilen sistem, hızla varsayılan olarak benimseniyor. 

Her ne kadar Microsoft Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerini "ana işletim sistemi olarak kurmayın" diye uyarılarda bulunuarak dağıtsa da, 3.7 milyon kullanıcının Windows 10’u esas işletim sistemi olarak kullandığı açıklandı. Windows Insider’a giderek Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümleri ile buluşan kullanıcılar, sürümü ana işletim sistemi olarak kullanmaktan çekinmiyor. İnternet üzerinde Windows 10 ile ilgili şimdiye kadar büyük bir felaket haberi gelmedi. Ancak Microsoft uyarılarını sürdürüyor.

Bu arada Windows 10’un Insider üyelerine ve Windows 7 ve 8.1 sahiplerine bedava olacağı söylentisi de gittikçe yayılıyor. Bu kadar çok teknik öz izleme yüklenmesinin ana sebeplerinden birisi olarak da bu gösteriliyor.

Microsoft önümüzdeki 2 yıl içerisinde 1 milyar cihazın Windows 10 kullanacağını ön görüyordu. Bu şartlar altında bu hızla bu rakamı yakalayabilir mi bilinmiyor ancak sistemin çoklu platforma uyum sağlayabiliyor olması yüzünden fazla hayalci bir öngörü olarak da değerlendirilmiyor. 

Windows 10, Önizleme Sürümünü Kullananlara Bedava Olabilir

Microsoft, Windows 10 Bedava Derken Bakın Aslında Neyi Kastediyor

YORUMLAR