Milyonlarca Android Uygulaması Artık Chrome OS'ta da Kullanılabilecek

Milyonlarca Android Uygulaması Artık Chrome OS'ta da Kullanılabilecek

Dev arama motoru Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı masaüstü işletim sistemi Chrome OS hakkında güzel haberler var. 2011 yılından itibaren hayatımıza giren Chrome OS işletim sistemi artık Android uygulamalarını da çalıştırabilecek.

Apple ve Microsoft'un işletim sistemlerinden aldığı ilhamla Chrome OS'u geliştiren Google, göz ardı edilemeyecek kadar çok kullanıcıyı bu işletim sistemiyle elinde tutuyor. İşin asıl ilginç kısmı, Google'ın milyonlarca Android kullanıcısını Chrome OS'tan uzak tutmak istemesiydi. Chrome OS, çıktığı günden itibaren kendine özel uygulamaları çalıştırabiliyor. Başarılı Android uygulamalarını da Chrome OS'ta kullanmak isteyen kullanıcılar, geliştiricilerin Chrome OS’a güncelleme yapması için yollarını gözlemekteydiler. Fakat ortaya çıkan bir dedikodu bu sorunun en kısa zamanda ortadan kalkacağını işaret ediyor.

Google'ın Chrome 51 sürümünü yayınlamasıyla birlikte gündeme düşen yeni bir özellik kullanıcıları kısa bir süreliğine sevindirdi. Çünkü ayarlar bölümüne eklenen yeni bir sekme sayesinde Android uygulamaları Chrome OS'ta da kullanılabilecekti. Fakat Chrome OS'taki bu özellik ufak bir güncelleme sonrasında kaldırıldı ve bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat Google'ın hangi hamleleri yapacağını oldukça başarılı bir şekilde tahmin eden kişiler, kaldırılan bu özelliğin ufak bir işaret olduğunu ima ediyorlar. Yani Chrome OS çok yakında milyonlarca Android uygulamasını destekleyebilir.

Google Play mağazasında bulunan milyonlarca uygulamalıyı Chrome OS'ta kullanabilmek oldukça güzel bir alternatif olacak gibi görünüyor. Google'ın Chrome OS için Android özelliğini ise bir sonraki geliştiriciler konferansında tanıtması bekliyoruz.

Polis Google ve Apple'ın Peşinde!

Android Kullanan En Küçük Telefon Tanıtıldı 

YORUMLAR