Milyonlarca Internet Explorer Kullanıcısına Üzücü Haber!

Milyonlarca Internet Explorer Kullanıcısına Üzücü Haber!

Microsoft’un varsayılan web tarayıcısı Internet Explorer’ın 8,9 ve 10. sürümünü kullananlar için yolun sonu geldi. Bugünden itibaren IE 11 öncesi sürümler için güvenlik güncellemesi yayınlanmayacak.

Yazılım devi Microsoft’un Internet Explorer 11 öncesi sürümleri kullanan kullanıcılara destek vermeyi keseceğini geçtiğimiz haftalarda "Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekiyor" haberimizde paylaşmıştık. Beklenen gün geldi ve Internet Explorer 8, 9 ve 10’u kullanan milyonlarca kişiye Microsoft Edge veya Internet Explorer 11’e geçmelerini belirten güncelleme uyarısı sunuldu. Bu noktada güvenlik güncellemesi sunulmayacağından doğrudan Microsoft’un en yeni modern web tarayıcısı Edge’e geçmekte fayda var. Zira hacker’ların tarayıcılar üzerinden neler yapabildiğini biliyoruz.

Netmarketshare tarafından paylaşılan istatistiklere göre kullanıcıların yüzde 4.18’i hala IE 10 kullanırken, yüzde 6.67’si IE 9, yüzde 8.95’i de IE 8 kullanıyor. Bu da masaüstü kullanıcılarının yüzde 20’sinin IE’yi bırakmadığını bizlere gösteriyor. Kullanıcılara uyarıyı atlama opsiyonu sunuluyor ancak bu durumda sistem virüslere, casus yazılımlara, hack saldırılarına açık hale geliyor.

Microsoft Edge Tarayıcıyı Kullanmak İçin 7 Önemli Sebep

YORUMLAR