Minecraft 1.8 Güncellemesi Yayınlandı

Minecraft 1.8 yaması ile birlikte hem yeni düşmanlar hem de bloklar ve tavşanlar bizlerle buluşuyor.

Minecraft 1.8 Güncellemesi Yayınlandı

Minecraft uzun yıllardır milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor ve kendine has pikselli dünyasında vahşi hayata karşı hayatta kalmak ve inanılmaz yapılar inşa etmek mümkün hale geliyor. Zaman zaman oyunun grafiklerine veya anlamsız bulunabilen oynanışına muhalefet ortaya çıksa da, oyunun meraklıları için bu eleştirilerin hiç bir değeri yok.

Minecraft için "The Bountiful Update" adlı 1.8 yaması da yayınlandı ve bu yama sayesinde hem daha stabil bir oynanış mümkün hale geliyor hem de bizlere sunulan bazı sürprizler mevcut. İlk olarak teknik detaylara girmek gerekirse, bu sürümde oyunun dünya görüntüleme motorunda iyileştirmeler gerçekleştirilmiş ve böylece çevredeki dünyayı daha az sistem kaynağı kullanarak görüntülemek mümkün hale geliyor.

Bu sürümde okyanus altındaki anıt mağaralardan tutun da Guardian ve Ender Guardian adlı düşmanlara kadar oldukça güzel yenilikler mevcut. Dolayısıyla artık hem düşmanların hem de ele geçirilecek ganimetlerin arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca Lantern ve Prismarine adlı blokların da ortaya çıkışı ile yeni eşyalar üretme imkanımız da mevcut. Taş çeşitlerinde de bazı renklendirme ve değişikliklere gidildiği görülüyor.

Oyuncuların hoşuna gidecek bir diğer nokta ise, artık açık dünyada tavşanları bulabilecek ve yemek için avlayabilecek olmamız. Ancak katil tavşan adlı bir tavşana denk gelmek de mümkün olduğu için tavşan avlarınız sırasında dikkatli olmanızı öneriyorum.

Oyunu oynamaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bilgisayarlarınıza kolayca indirebilirsiniz.

PES 2015 sistem gereksinimleri ne olacak?

YORUMLAR