Minecraft Filmi Geliyor!

Minecraft Filmi Geliyor!

Oyun dünyasının en ilginç bağımsız yapımlarından olan Minecraft ile ilgili olarak oyunun kendisi kadar ilginç bir haber ortaya çıktı. 8 bitlik basit bir grafik yapısına sahip olan Minecraft oyuncuları teknolojik özelliklerinden ziyade sunduğu geniş içerik ve özgürlükle cezbeden bir oyundu. Çoklu oyuncu yapısına dayanan Minecraft bir bağımsız yapım olmasına rağmen oldukça büyük bir ilgi görmekte ve milyonlarca oyun sever tarafından keyifle oynanmakta.

Bu tip bir oyunun filminin nasıl olacağı ise büyük bir soru işareti. Filmde oyundaki sahneler mi canlandırılacak yoksa film tamamen bir animasyoın filmi mi olacak yakın zamanda göreceğiz.

Minecraft'ın filminin duyurulma hikayesi ise oldukça ilginç. Warner Bros ve Mojang firmasının ortaklığı sonucu ortaya çıkacak yapımın haberi ilk aşamada bazı kişiler tarafından sızdırılmaya çalışılmış. Fakat Mojang firmasının kurucusu ve Minecraft'ın baş geliştiricisi Notch şu açıklamayı yaparak filme resmiyet kazandırmış:

"Bazı kişiler bizim Warner Bros ile olası bir Minecraft filmi üzerinde çalıştığımız gerçeğini sızdırmaya çalışmış. Bu sızıntıyı yapan kişi ben olmak istedim!"

Warner Bros, Minecraft için film haklarını satın almış. Filmin yönetmenleri ise yakın zamanda LEGO filmini yönetmiş olan Roy Lee ve Jill Messick ikilisi olacak.

League of Legends - Ücretsiz Şampiyon Rotasyonu (2014 Sezonu. 6 Hafta)

YORUMLAR