Minecraft Gameband ile Dünyaları Bileğinizde Taşıyın!

Minecraft Gameband ile Dünyaları Bileğinizde Taşıyın!

Giyilebilir teknoloji konusunda yeni arayışlar içerisinde olan Microsoft, Minecraft oyuncularını sevindirecek bir yenilik getirdi. Minecraft oyuncularına yönelik tasarlanan Minecraft Gameband isimli bileklik 3 aydır satışa hazırlanıyordu. An itibariyle Microsoft mağazasından satışı başlatılan ürünün ABD fiyatı 79,99 Dolar olarak belirlenirken Türkiye üzerinde satış için bir müddet daha beklenmesi gerekiyor.

Öte yandan Minecraft oyunu Türkiye'de hukuksal süreçlerin içinde boğulurken dünya şaşkınlığını gizleyemedi. Yaratıcılığı tetikleyen ve çocuklara hayata sair sorumluluk aşılayan bir oyun olarak atfedilen bir çalışmanın nasıl engellendiğine dair tartışmalar devam ederken dünya üzerinde gösterilen itina bize farklı bir mesaj iletmeye devam ediyor.

Minecraft Gameband ile ilgili sıradışı özelliklerden biri de ürünün cep telefonuyla senkronizasyon gerçekleştirememesi ve spor geçmişinizi kaydedemesi. Bunun yerine bir bellek görevi gören giyilebilir teknoloji, Minecraft dünyalarınızı depolayabileceğiniz bir saatin fonksiyonlarına sahip. Şık olmakla birlikte Minecraft nüansları olan tasarım elbette özel bir cazibeyi de beraberinde getiriyor.

Minecraft oynarken kendinize ait bir dünya oluşturmak istediğinizde bu giyilebilir ürünü USB bağlantısı ile kullandığınızda oyun içerisinde kaydetmiş olduğunuz tüm veriler aktarılabiliyor. Böylece Minecraft yüklü olan herhangi bir bilgisayardan projelerinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

İki farklı boyda çıkan ürün büyük veya küçük herkesin şık hissedebileceği bir şekilde tasarlanmış. 20 saat pil ömrü olan Liyum Polimer bataryalı cihaz Windows, Mac ve Linux ile uyumlu çalışıyor. 8 GB USB 3.0 bellek ile donatılmış olan Minecraft Gameband 40 gram ağırlığıyla varlığını hissettiriyor.

Minecraft Anne ve Babalar Tarafından Neden Bir Türlü Sevilemedi?

Minecraft, Kuzey İrlanda'da Okullara Dağıtılacak!

YORUMLAR