Minecraft Güncellendi! Yeni Savaş Sistemi Hoşunuza Gitti mi?

Minecraft Güncellendi! Yeni Savaş Sistemi Hoşunuza Gitti mi?

Mojang'ın dünya çapında milyonlarca oyun sever tarafından keyifle oynanan rol yapma oyunu Minecraft için oldukça ciddi değişiklikler içeren bir güncelleme yayınlandı. Minecraft 1.9 güncellemesi önceki Minecraft güncellemeleriyle karşılaştırıldığında çok daha kapsamlı bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. Bu güncelleme oynanışı direkt olarak etkileyen oyun mekaniği değişiklikleri içermesi bakımından özel bir yere sahip. Birçok oyuncu ilk adımda bu değişikliklere ayak uydurmakta zorlanabilir; fakat alışmaya başladıktan sonra oyunun sizin için biraz daha keyifli olabilme imkanı var.

Minecraft güncellenmeden önce oyuncular çok daha basit oyun mekanikleriyle savaşabiliyorlardı. Karşınıza çıkan düşmanlarınıza saldırmak için tek yapmanız gereken sadece saldırı tuşunu kullanmaktı. Fakat şimdi her yaptığımız saldırının bir tazelenme süresi var. Yani silahınızla saldırdıktan sonra tekrar saldırabilmek için küçük bir süre beklemeniz gerekecek. Bu nedenle saldırılarınızı yapmadan önce düşünmeniz, doğru anı beklemeniz ve ondan sonra saldırı tuşunu kullanmanız gerekecek. Bu değişiklik Minecraft'ı daha taktiksel bir yapıya kavuşturuyor.

Güncellemede dikkat çeken bir diğer yenilik de kalkanların oyuna ekleniyor oluşu. Oyuncular saldırıları savuşturmak için kalkanlardan faydalanabilecekler. Bu sayede oyun Skyrim benzeri bir havaya kavuşuyor.

Minecraft Benzeri Oyunlar

YORUMLAR