Minecraft Hala Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Minecraft Hala Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Yakın zaman önce The New York Times isimli Amerikan gazetesinde yayınlanan bir raporla birlikte, video oyun dünyasında akıl almaz derecede popüler olan Minecraft'ın satış rakamlarına ilişkin güncel bilgiler paylaşıldı. Daha önceden de pek çok rekor kıran oyunun şu anda piyasada günde 10.000 adet satıldığı biliniyor.

Microsoft'un paylaştığı verilere göre Minecraft oyuncularının yüzde kırkı bayan, ortamala oyuncu yaşı ise 28 ila 29 arası. Minecraft'ın geliştirici firması Mojang'ın satın alınmasıyla birlikte Microsoft'un oyuna gün be gün yatırım yapması da pekala satış rakamlarını etkileyen faktörlerden biri. Artık oyuna ulaşım çok daha kolay; her platformda olması dışında Windows 10 işletim sistemli cihazlarda da Minecraft'a direkt erişim var.

Gazetede yayınlanan rapor genel olarak Minecraft'ın çocuklar arasında nasıl bir fenomene dönüştüğü üzerine. Oyunun yetişkinler tarafından incelenmesiyle beraber birçok uzman, Minecraft'ta bulunmayan eğitim modu veya oyun mekaniği tanıtımına rağmen çocukların nasıl bu kadar oyuna bağlandığını sorguluyor. Düşününce sahiden Minecraft'ın stratejik bir oyun olduğunu, kendi dünyasına alıştırması bir yana, ufak yaştan ilgi çekmeyi başarabilmesi tartışılıyor. Dilerseniz raporun tamamını İngilizce olarak buradan okuyabilirsiniz.

Microsoft'tan aylık olarak Minecraft hakkında daha çok analiz geleceğini düşünüyoruz. Satış rakamları da bunu takiben artacaktır.

2016'da Neler Oynayacağız? İşte 2016'da Çıkacak Oyunlar

YORUMLAR