Minecraft Oyuncuları Derin Bir Nefes Alabilir

Minecraft Oyuncuları Derin Bir Nefes Alabilir

Geçtiğimiz hafta Minecraft oyuncularının yüreklerini ağzına getiren hack olayından sonra Mojang firması resmi olarak ilk defa açıklama yaptı. 1800 adet Minecraft şifresi ele geçiren hackerlerın, Minecraft sistem ve sunucularına sızamadığını belirten firma, kimlik hırsızlığı yöntemi ile bu şifrelerin ele geçirildiğini söyledi.

Bir çok Premium hesaba sahip Minecraft oyuncusunun acaba hacklenir miyim? hesabımın başına bir şey gelir mi? şifrem ele geçirilir mi? gibi kaygı duyduğu tüm sorunlarda firmanın yaptığı açıklama ile son buldu. Eğer Premium hesabınız ile Minecraft oynuyorsanız herhangi bir endişe duymanız gerek yok.

Minecraft sisteminin çok güvenli bir şifreleme yöntemi ile korunduğu vurgulayan firma, hackerların sisteme giriş sağlasa bile oyuncuların şifrelerine ulaşmasının çok çok zor olduğunu söyledi. Böylece milyonlarca oyuncunun yüreğine su serpen Mojang, oyuncuların güvenli bir şekilde oyunu oynamaya devam edebileceklerinin de altını çizdi.

Gerçekleşen hack olayının Phishing yani kimlik hırsızlığı yöntemi ile açıklayan Mojang, oyuncuların da bu tür bilgi avcılığı yapan kişilerin saldırılarına karşı daha dikkatli olmasını önerdi. Phishing denilen yöntem, sizden şifre ve hesap bilgilerinizi alabilmek için çaba gösteren hackerların en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Peki bu phishing ile nasıl bilgilerimi çalıyorlar? diye merak ediyorsanız, kendini güvenilir ve resmi olarak göstererek işe başlayan hackerlar, bu şekilde sizden bilgilerinizin istendiği e-posta yada web siteleri oluşturabiliyor. Örneğin gelen bir e-posta'da tıklayacağınız link üzerinde sizden herhangi bir hesabınıza ait kullanıcı yada şifreniz istenirse kesinlikle girmeyin. Elbette bilgileri girdiğiniz yer düzenli kullandığınız ve güvenli olduğuna inandığınız bir servis değilse.

Minecraft hack olayında da oyunculara e-posta yoluyla gönderilen bir site üzerinden oyuncuların bilgileri ele geçirilmiş. Gelen bu e-postalarda oyun içi bir çok değerli eşya yada oyun parası kazandığınız yazıyor olabilir fakat bu tür e-postaların büyük çoğunluğu sahte ve resmi olmayan şeyler. Bu nedenle oynadığınız oyunun üretici sitesi haricindeki diğer kaynaklar ve sayfalar üzerinde hem herhangi bir işlem yapmayın hem de herhangi bir bilginizi girmeyin. Bu şekilde sahip olduğunuz tüm hesap ve şifreleri daha güvenli kullanabilirsiniz.

Hala Minecraft İndirmediyseniz, alttaki bağlantıları kullanarak hemen indirebilir ve ücretsiz deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Dying Light İndirmeye Açıldı

YORUMLAR