Minecraft PC Sürümü 11 Milyon Sattı

Minecraft PC Sürümü 11 Milyon Sattı

Basit bir bilgisayar oyunu olarak nitelendirebileceğimiz Minecraft, kendisinden beklenmeyecek şekilde bir anda tüm dünya üzerinde en çok oynanan ve en popüler oyunların arasında yerini almayı başardı. Öyle ki sadece PC platformu üzerinde oynanabilen Minecraft zaman içerisinde farklı platformlar için de geliştirilmeye başladı ve satışa sunulduğu tüm platformlar üzerinde büyük başarı yakaladı.

Oyunun geliştiricisi Mojang tarafından bu yılın başlarında yapılan duyuruyla popüler oyunun 2012 yılı içerisinde tüm platformlar üzerinde toplam 15 milyon satış rakamına ulaştığı duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde Mojang tarafından yapılan yeni bir duyuruyla birlikte oyunun orijinal PC sürümünün toplam 11 milyon satış rakamına ulaştığı duyuruldu.

Bugün itibarıyla PC, MAC, Xbox 360, iOS ve Android platformları üzerinde oynanabilen Minecraft'ın ilerleyen dönemlerde yeni nesil oyun konsollarından biri olan Xbox One için de çıkış yapması bekleniyor. Eğer Minecraft, Sony veya Nintendo oyun platformlarının biri için daha geliştirilirse; oyun sektörünün tam hakimiyetini elde etmiş olacak gibi görünüyor.

O gün gelene kadar eminim ki Mojang, Minecraft'ın satış rakamlarıyla ilgili daha birçok açıklama yapmaya ve popüler oyununu geliştirmeye devam edecektir.

Android Oyun Konsolu Ouya Satışa Sunuldu

YORUMLAR