Minecraft Şimdiye Kadar Kaç Adet Sattı ve Kaç Kişi Tarafından Oynanıyor?

Minecraft Şimdiye Kadar Kaç Adet Sattı ve Kaç Kişi Tarafından Oynanıyor?

Minecraft hız kesmeden satışlarına devam ediyor. Oyunun yapımcısı Mojang yayınladığı bir infografik ile Minecraft'ın bugüne kadar kaç adet satıldığını ve kaç kişi tarafından oynandığını açıkladı.

İlk olarak 2009 yılında yayınlanan Minecraft, o günden bu yana seri üretime geçmiş gibi satılıyor. 2014 yılında Microsoft'un Mojang'ı satın almasından sonra ise satışların daha da arttığı biliniyor. Yayınlanan yeni istatistiklerde ise fenomen oyunun bugüne kadar kaç adet satıldığı açıklandı. Açıklanan rakamlara göre dün akşam saatlerinde 106,859,714 adet Minecraft satış rakamına ulaşılmış. 

2016 yılına dair tutulan istatistiklere göre,  günde ortalama 53,000 adet Minecraft satılıyor. Bu rakamlar o kadar büyük ki; Minecraft satın alan oyuncular bir araya gelse, Dünya üzerindeki en büyük 12. ülke konumuna geliyorlar. Bölgelere göre oyuncuların oynadığı platformları da açıklayan Mojang, hazırladığı infografikte hangi bölgede, hangi platformun daha çok tercih edildiğini de göstermiş oldu. Böylesine ilginç bilgilerin olduğu o infografik ise hemen aşağıda:


Minecraft Zamlanıyor! İşte Fiyatının Artacağı Tarih

En İlgi Çekici Minecraft Tasarımlarını Derledik

Minecraft Oyununun İçine Mini Oyunlar Dahil Ediliyor

YORUMLAR