Minecraft: Story Mode Android ve iOS Versiyonları Çıktı!

Minecraft: Story Mode Android ve iOS Versiyonları Çıktı!

13 Ekim tarihinde bilgisayarlar için yayınlanan Minecraft: Story Mode aradan 2 gün geçmesinin ardından Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler için de yayınlandı. Klasik Minecraft'tan farklı olarak oyunculara uzun ve eğlenceli bir hikaye sunan bir macera oyunu olan Minecraft: Story Mode bu türde bir hayli becerili olan Telltale Games'in elinden çıkmış bir yapım. Telltale Games'i The Walking Dead, The Wolf Among Us, Game of Thrones ve Tales from the Borderlands gibi oyunlarla tanımıştık. Bu oyunlarla ödül kazanmayı başaran Telltale Games Minecraft: Story Mode'da da bize yine seçimlerimizin önemli olduğu bir oyun yapısı sunuyor.

Minecraft: Story Mode'da dev bir ejderhayla savaşan ve bu savaştan galip çıktıklarını zanneden bir grup kahramanın hikayesi konu alınıyor. Bu kahramanlar ejderhayla savaştıktan sonra Overworld adlı dünyayı kaostan kurtardıklarını sanıyorlar. Fakat kısa bir süre sonra ortaya çıkan terör yanıldıklarını ve ortada kötü birşeyler döndüğünü anlamalarını sağlıyor. Bu yeni macerada biz onlara kılavuzluk ediyoruz ve serüvene ortak oluyoruz.

Minecraft: Story Mode'da kime hangi cevabı verdiğimiz, bu cevapları nasıl verdiğimiz ve kritik anlarda nasıl eylemler yaptığımız oyunun nasıl ilerleyeceğini ve sonlanacağını belirliyor. Oyun bu yönüyle her oyuncuya farklı bir oyun deneyimi yaşatmakta.

Minecraft: Story Mode Android ve iOS versiyonları tıpkı oyunun bilgisayar versiyonları gibi ücretli; fakat oyunu bölümler halinde satın alabiliyorsunuz. 5 bölümlük oyunun mobil versiyonları 13 TL civarında bir fiyat etiketiyle oyunun ilk bölümünü oyun severlere sunuyor. Minecraft: Story Mode'u satın almak için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

YORUMLAR