Minecraft: Story Mode Çıktı!

Minecraft: Story Mode Çıktı!

Oyun severler tarafından heyecanla beklenen yeni Minecraft oyunu Minecraft: Story Mode resmi olarak çıkış yaptı. Steam üzerinde satışa sunulan Minecraft: Story Mode bize klasik Minecraft'tan farklı bir macera sunmakta. The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us, Tales From the Borderlands gibi başarılı oyunlarıyla tanıdığımız Telltale Games tarafından hazırlanmış Minecraft: Story Mode bize hikaye odaklı bir serüvene katılma imkanı tanıyan bir macera oyunu. Oyunda korkunç bir ejderhayı yok eden kahramanların Overworld adlı fantastik dünyada geçen maceralarına tanık oluyoruz. 4 kahramanımız bir araya gelip ejderhayı yok ettikten sonra birşeylerin ters gittiğini anlıyorlar. Overworld'de terör tekrar yüzünü gösterdiğinde ise kahramanlarımız yeniden bir araya gelerek bu terörü durdurmak için göreve atılıyorlar.

Minecraft: Story Mode'da bizim vereceğimiz kararlar oyunun nasıl ilerleyeceğini ve sonlancağını belirlemekte. Oyun bu yönüyle bir rol yapma oyununa da benziyor. Oyundaki karakterlere ne söylediğiniz, nasıl söylediğiniz ve tansiyonun yoğun olduğu anlarda neler yapmayı seçtiğiniz bu nedenle oyunda oldukça önemli. Minecraft: Story Mode özetle oyunculara kendi Minecraft hikayelerini yaratma imkanı veriyor. 

Minecraft: Story Mode, Steam üzerinden yüzde 10 indirimle 35,10 TL'ye satılmakta. Oyuna erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Minecraft: Story Mode'un mobil versiyonları da 15 Ekim tarihinde yayınlanacak.

YORUMLAR