Minecraft, Windows Phone Mağazası'nda da Yerini Aldı

Minecraft, Windows Phone Mağazası'nda da Yerini Aldı

Son dönemin en çok konuşulan oyunlarından Minecraft’ın Windows Phone platformu için de yayınlanacağı bir süredir konuşuluyordu ve popüler strateji oyunu kısa bir süre önce Windows Phone Mağazası’nda yerini aldı.

Yurt dışında olduğu kadar ülkemizde de fazla sayıda oyuncusu bulunan Minecraft, geçtiğimiz Eylül ayında 2.5 milyar dolarlık bir fiyatla oyun ve stüdyo ile birlikte Microsoft tarafından satın almıştı. Bu satım alımdan sonra oyunun “Pocket Editon” sürümü iOS ve Androd’in yanında Windows Phone için de yayınlanabilme olasılığını güçlendirmişti ve uzun süredir "Minecraft Windows Phone için gelecek" yorumları nihayet son buldu ve oyun 14.99 TL fiyat etiketiyle tam sürüm olarak yayınlandı.

Minecraft: Pocket Edition oyunu Windows Phone 8.1’li cihazlarda oynanabiliyor ve 512MB RAM desteği sayesinde yeni olmayan Windows Phone cihazlarda da akıcı bir oynanış sunuyor. Hem tek hem de birden fazla oyuncu ile oynanabilecek şekilde tasarlanmış olan oyun, kablosuz ağ üzerinden oynanabilen çoklu oyuncu modunun yanında Hayatta Kalma ve Yaratıcı modlarını sunuyor ve hali hazırda iOS ve Android sürümlerinden farklılık göstermiyor.

Oyuncuların hayal güçlerini açığa çıkarabilecek bir oynanış sunan Minecraft’ın Windows Phone sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilir ve ister tek başınızda isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte Minecraft’ın büyülü dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz:

Windows ve MAC için:

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır?

YORUMLAR