Minecraft, Youtube'da Videosu En Çok İzlenen Oyun Oldu

Minecraft, Youtube'da Videosu En Çok İzlenen Oyun Oldu

Google'ın video servisi Youtube, her an yüzbinlerce hatta milyonlarca video oynatıyor. Böylesine dev bir serviste müzik ve kişisel videoların yanı sıra oyun videoları da önemli bir yeri kaplamakta. Oyuncular oyunlarını kaydedip Youtube'da istediği gibi yayınlayabiliyor. Bu oyunlar arasında ise bir tanesi varki, izlenme ve popülerlik kısmında tüm oyunları geride bıraktı; Minecraft!

Microsoft'un sahibi olduğu ve sanal yap-boz oyunu olarak adlandırabileceğimiz Minecraft, Youtube'da oyun kategorisinde izlenme rekorları kırıyor. Öyleki Youtube'da müzik aramalarından sonra 2. sırada Minecraft yer alıyor. 2015'in mart ayında Youtube'ki Minecraft videolarının toplam izlenme sayısı 3.9 Milyar ve bu rakam sadece bir aylık veri. Böylesine devasa izlenme rakamları oyuna karşı tüm dünyadan gelen talebi ve merakı gözler önüne sermekte. Minecraft'ı satın alan Microsoft da, oyunun sahibi olarak bu akıştan payına düşeni alacak elbet.

Minecraft birçok gelişmiş ülkede ilkokullarda çocukların zeka ve bir şeyler yapabilme, oluşturabilme yeteneği geliştirdiği için devlet ve eğitim kurumları tarafından öğrencilere sunuluyor. Sanal bir yap-boz olarak değerlendirilen Minecraft, ne yazıkki kısa bir süre önce alakası ve yanlış bir yorumla tüm gözleri üstüne çekmiş ve Türkiye'de yasaklanma tehlikesi geçirmişti.

YORUMLAR