Minecraft Zamlanıyor! İşte Fiyatının Artacağı Tarih

Minecraft Zamlanıyor! İşte Fiyatının Artacağı Tarih

Minecraft'ı artık anlatmaya gerek dahi yok. Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam eden oyun için kötü bir haber geldi. Mojang, oyunun fiyatını yakın zaman sonra artıracak

Sadece belirli bölgeler için geçerli olacak olan fiyat artırımı, Amerikan Doları'nın yaşadığı kur değişimlerinden kaynaklanıyor. Daha önce de böyle bir yola giderek, kar kaybı yaşamaktan kurtulan Mojang, yakın zaman sonra Minecraft'ın fiyatını yükseltecek. İyi haber ise yeni fiyatın PC platformunu etkilemeyecek olması. Yani Minecraft'ı konsollar ve mobil platformlar üzerinden alacak olan oyuncular, yeni fiyattan satın almak zorunda kalacaklar. 

Değişen Amerika Doları kurlarına indeksli olarak yaşanacak artışlar, bazı bölgelerde yüzde 10'a kadar ulaşacak. Yapılan açıklamada Türkiye'ye dair özel bir açıklama bulunmazken, Avrupa'da fiyatın 19.25 eurodan 23.95 euroya yükseleceği açıklanmış. Günümüz kuruyla hesaplarsak, yapılan artışın Türkiye'ye etkisi 14 lira civarında olacak. Örneğin; Minecraft'ın PS3, PS4 ve PS Vita versiyonları 56,99TL fiyat etiketiyle satılıyor. Eğer kura göre bir değişim yaşanırsa, bu fiyatın 70TL civarında olması muhtemel. 

Minecraft'ın Fiyatı Hangi Bölgelerde Zamlanacak?

Yukarıda yer alan listede, bölgelere göre yeni fiyat etiketleri sıralı şekilde verilmiş. Sol koloda eski, sağ kolonda ise yeni fiyatı görebiliyoruz. Yapılacak bu değişiklikler 23 Mayıs itibariyle geçerli olacak. Yani önümüzdeki üç gün içerisinde oyunu eski fiyatıyla PS3, PS4, PS Vita, Xbox 360, Xbox One, Android ve iOS üzerinden satın alabileceksiniz. 

En İlgi Çekici Minecraft Tasarımlarını Derledik

Bilgisayar Korsanları 7 Milyondan Fazla Minecraft Şifresi Çaldı

Microsoft Onayladı: Minecraft 2.5 Milyar Dolara Satın Alınıyor

YORUMLAR